استاندار خراسان جنوبی:

عملیات اجرایی احداث ایستگاه راه آهن بیرجند به زودی آغاز می شود

ملانوری گفت: عملیات اجرای احداث ایستگاه راه آهن بیرجند نیز با مجوزهایی که پیگیری شده، به زودی آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از قطعه ۱۶ پروژه راه آهن بیرجند- یونسی، اظهار کرد: راه آهن، از پروژه های حیاتی و مهم استان و کشور می باشد که سال های سال مورد مطالبه و انتظار مردم بوده است.
وی در ادامه گفت: این پروژه به عنوان یکی از محورهای بزرگ توسعه استان، می تواند به پیشرفت خراسان جنوبی و کشور کمک کند.
ملانوری ادامه داد: به جهت اهمیت این پروژه، اجرا و بهره برداری از آن، مهمترین دغدغه و هم و غم مدیران در استان و در سطح ملی است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که پروژه راه آهن در قطعات مختلف در حال اجراست، گفت: پروژه در قطعات مختلف از چابهار در سیستان و بلوچستان تا یونسی در خراسان رضوی با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال اجرا است.
وی درخصوص قطعه بیرجند-یونسی تصریح کرد: قطعه ۱۶ راه آهن بیرجند – یونسی به طول ۳۲ کیلومتر، در بحث زیرسازی ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ملانوری بیان کرد: پیمانکار برای اجرای پروژه با مشکلاتی در بحث تأمین آب و سیمان مواجه شده که امروز هماهنگی های لازم برای رفع آنها صورت گرفت.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ادامه پروژه در قالب کنسرسیوم ریلی تعیین تکلیف شده، مجوزها و قراردادها به امضا رسیده و با تأمین اعتبار مالی به زودی شروع می شود، گفت: احداث ایستگاه راه آهن بیرجند نیز با مجوزهایی که پیگیری شده، به زودی آغاز می شود.
وی با تأکید بر اقداماتی که در راستای اجرای پروژه راه آهن صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد: روند اجرای این پروژه شتاب بگیرد و در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.
گفتنی است؛ طول کل راه آهن بیرجند- یونسی ۲۷۱ کیلومتر است که از این مقدار ۹۰ کیلومتر در قالب دو قطعه ۵۸ کیلومتری از طرف ایستگاه یونسی و کیلومتری نیز از طرف بیرجند در دست اجرا است.
انتهای پیام/ ۱۰