در پی انتشار گزارش خاورستان؛

عملیات اجرایی احداث مسکن اقشار کم درآمد در سولابست آغاز شد/ کلنگ‌زنی مرکز جامع سلامت روستای ماخونیک

عملیات اجرایی احداث مسکن اقشار کم درآمد در سولابست با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهزیستی و بنیاد علوی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ششم آبان ماه بود که گزارشی از مشکلات اهالی روستای خارستان و سولابست شهرستان سربیشه با عنوان اهالی “خارستان” و “سولابست” منتظر اقدام مسئولان/ نهادهای حمایتی برای محرومیت‌زدایی ورود کردند در پایگاه خبری تحلیلی خاورستان منتشر شد.
یکی از مشکلات اساسی اهالی این روستاها نبود خانه بهداشت و خانه های مناسب برای زندگی بود. بر این اساس روز گذشته سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی به همراه رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و تعدادی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی با حضور در روستای سولابست عملیات اجرای احداث مسکن برای اقشار کم درآمد کلنگ زنی شد. همچنین عملیات احداث مرکز خدمات جامع سلامت روستایی ماخونیک با متراژ ۵۰۰ متر مربع و با اجرای دانشگاه علوم پزشکی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان جنوبی آغاز شد. اعتبار این طرح ۲۵ میلیارد ریال است و جمعیت دو هزار و ۶۷۴ نفری را تحت پوشش خدمات قرار خواهد دادو ۱۳ روستای شهرستان سربیشه از خدمات این مرکز خدمات جامع سلامت بهره‌مند خواهند شد.
این دو پروژه از مصوبات سفر محمد صادق معتمدیان استاندار وقت خراسان جنوبی به سولابست است که در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۳۰ قطعه زمین را به جهت احداث واحدها تأمین کرده است.
شرکت اسکان ایران زیرمجموعه بنیاد علوی مجری پروژه احداث مسکن محرومین در سولابست است همچنین بنیاد مسکن برای اجرای طرح هادی روستا بعد از اتمام پروژه مسکن اقشار کم درآمد اعلام آمادگی کرده است.
کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهزیستی و بنیاد علوی در اجرای پروژه احداث مسکن اقشار کم درآمد سولابست مشارکت خواهند داشت.
دانشگاه علوم پزشکی در حداقل زمان پروژه‌های سلامت محور را به نتیجه برساند
همچنین روز گذشته مرکز جامع سلامت روستای ماخونیک در شهرستان سربیشه کلنگ زنی شد. سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی در مراسم کلنگ زنی دو پروژه اورژانس جاده‌ای روستای حسین آباد غیناب و مرکز جامع سلامت روستای ماخونیک، اظهار کرد: با توجه به اهمیت این دو پروژه و نقشی که در ارتقاء سطح ایمنی محور ماهیرود دارند، از دانشگاه علوم پزشکی انتظار می‌رود این پروژه‌ها را در حداقل زمان ممکن اجرا کند.
وی با اشاره به جایگاه مرز ماهیرود در ترانزیت و صادرات کالا از استان، افزود: ماهیرود پتانسیل خوبی برای استان است و از آن جایی که رانندگان زیادی در این محور تردد می‌کنند لذا همه هدف ما این است که بدون حداقل ناراحتی از این مسیر گذر کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان این‌که از توان و ظرفیت کمیته امداد امام خمینی(ره) برای رفع محرومیت از بخش درح شهرستان سربیشه استفاده شده، بیان کرد: علی‌رغم این که ماهیت کار کمیته امداد امام خمینی(ره)، اجرای برنامه‌های حمایتی است اما در تحقق پروژه‌های عمرانی محرومیت زدا در بخش درح اهتمام ویژه‌ای دارد.
میرجعفریان گفت:اجرای این دو پروژه سلامت محور نیز به عنوان بیست و پنجمین طرح عمرانی کمیته امداد امام خمینی(ره) در بخش درح، یکی از اقدامات قابل توجه این حوزه است که باید دانشگاه علوم پزشکی از این مشارکت استفاده کرده و پروژه‌ها را در حداقل زمان ممکن به نتیجه برساند.
وی خاطرنشان کرد: ورود کمیته امداد امام خمینی(ره) به پروژه‌های عمرانی بخش درح، نشان از نگاه ویژه این حوزه به محرومیت زدایی از این منطقه است که باید آن را قدر بدانیم.
انتهای پیام/۱۲۷