با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

عملیات اجرایی پنج هزار و ۹۸۰ واحد مسکن ملی در خراسان جنوبی آغاز شد

عملیات اجرایی پنج هزار و ۹۸۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان خراسان جنوبی در دهمین روز دهه فجر با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش خاورستان، کلنگ پروژه ۷۲۰ واحدی شرکت تعاونی مسکن مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) بیرجند به نمایندگی از پنج هزار و ۹۸۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی عصر سه‌شنبه در دهمین روز دهه فجر به زمین زده شد.
علاوه بر وزیر راه و شهرسازی، استاندار خراسان جنوبی، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش، معاونان وزیر راه و شهرسازی، فرماندهان نظامی و انتظامی، معاونان استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استان نیز حضور داشتند.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این آیین گفت: سهمیه اولیه طرح اقدام ملی مسکن در استان خراسان جنوبی ۲ هزار و ۴۵۰ واحد بود.
حسن علیزاده افزود: در حال حاضر سهمیه استان هفت هزار و ۱۰۰ واحد است اما بیش از ۹ هزار واحد معادل سه و نیم تا چهار برابر سهمیه اولیه در خراسان جنوبی احداث خواهد شد.
وی بیان کرد: برای احداث واحدهای اقدام ملی مسکن با برخی دستگاه‌های اجرایی استان از قبیل آموزش و پرورش، نیروهای مسلح و جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه منعقد شده است.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن در مراحل مختلف اجرایی قرار دارد و بیش از ۵۰۰ واحد پروانه دریافت کرده، تعدادی در مرحله فونداسیون و تعدادی نیز در مرحله اسکلت قرار دارد.
وی با بیان اینکه برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات و مابقی آورده متقاضی در نظر گرفته شده است گفت: واگذاری اراضی به صورت گروه‌های دو تا پنج نفره در دستور کار است.
علیزاده ادامه داد: در بیرجند گروه‌های پنج نفره و در سایر شهرستان‌ها گروه‌های دو تا سه نفره نسبت به احداث مسکن اقدام خواهند کرد که متقاضیان برای اخذ پروانه باید مراجعه کنند و ساخت توسط گروه‌ها انجام شود.
وی گفت: پیش بینی شده واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن طی ۲ سال آینده در استان تکمیل و بهره‌برداری شود.
انتهای پیام/۴