همزمان با سومین روز از هفته دولت؛

عملیات احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری آغاز شد/ بهره‌برداری از ۱۵ طرح عمرانی در شهرستان‌های مرزی نهبندان و زیرکوه

با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، عملیات احداث ۶ هزار واحد مسکونی شهری وارد فاز اجرا شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی در راستای تحقق برنامه‌های هفته دولت، امروز سه شنبه در شهر حاجی آباد، مرکز شهرستان زیرکوه، کلنگ احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری ویژه اقشار کم درآمد را به زمین زد.
پس از اجرای موفقیت آمیز طرح ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی ویژه اقشار کم درآمد، با پیگیری‌های استاندار احداث مسکن شهری هم در اولویت استان قرار گرفت.
با توجه به اقدامات مؤثر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جریان اجرای طرح واحدهای مسکن روستایی، احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری نیز به این حوزه موکول شد.
مجموع اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این واحدها۷۸۰ میلیارد تومان شامل تسهیلات بانکی و آورده متقاضی است.
تسهیلات ویژه تعیین شده برای احداث هر واحد ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض می‌باشد.
عملیات اجرایی ساخت و احداث ۶ هزار واحد مسکونی شهری با حضور استاندار در شهر حاجی آباد آغاز شد و به صورت همزمان، فرمانداران دیگر شهرستان‌ها نیز این طرح را در سایر مناطق استان، عملیاتی شد.
آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای زیرکوه با حضور استاندار خراسان‌جنوبی
عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای شهرستان زیرکوه با حضور استاندار خراسان‌جنوبی وارد فاز اجرا شد.
در شهرک گلخانه ای زیرکوه با وسعت ۲۳ هکتار، ۲۴ قطعه پیش بینی شده که به متقاضیان واگذار خواهد شد.اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای این طرح، ۲۰۹ میلیارد ریال است.
با راه‌اندازی این واحدهای گلخانه‌ای برای ۲۳۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ثابت و پایدار ایجاد می‌شود.
بهره‌برداری از ۱۵ طرح عمرانی در شهرستان‌های مرزی نهبندان و زیرکوه
۱۰ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان زیرکوه و پنج طرح کشاورزی در شهرستان نهبندان به بهره‌برداری رسید تا این ۲ شهرستان مرزی خراسان جنوبی هم از طرح‌های دومین روز هفته دولت سهیم باشند.
فرماندار زیرکوه در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: پروژه ۲۰۰ متر شبکه برق فشار متوسط و یک دستگاه پست هوایی و روکش آسفالت ورودی روستای بارنجگان، یک دستگاه آب شیرین کن، چهار طرح آب و فاضلاب در روستاهای بخش شاسکوه، مرکزی و زهان و آبرسانی به شهرک گمنج از جمله طرح‌های افتتاحی شهرستان است.
انتهای پیام/۱۲۷