مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی:

عملیات زیرساختی ۱۳ مجتمع گلخانه‌ای در حال انجام است/ ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شد

قوسی در مورد تفاهم نامه 700 هکتاری احداث کشت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی، گفت: این سطح گلخانه ظرفیت ایجاد هشت هزار اشتغال را دارد و در حال حاضر عملیات زیرساختی 13 مجتمع گلخانه‌ای در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در خراسان جنوبی بخش کشاورزی ظرفیت بسیار خوبی در زمینه اشتغال دارد.
وی با بیان این‌که ۲۸ درصد ارزش افزوده تولیدات اقتصادی استان مربوط به بخش کشاورزی است، افزود: خراسان جنوبی رتبه سوم تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: سطح زیر کشت محصولات باغی وزراعی در خراسان‌جنوبی ۱۶۴ هزار هکتار است و ۸۲ هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی در خراسان جنوبی داریم.
قوسی عنوان کرد: انتخاب ۱۰ نفر از استان به عنوان تولیدکننده برتر ملی در بخش کشاورزی مایه افتخار است.
وی ظرفیت تولید گوشت قرمز را در خرسان جنوبی ۱۴ هزار تن دانست و افزود: در این زمینه به خودکفایی رسیده ایم.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در زمینه تولید گوشت سفید ظرفیت تولیدی استان ۵۸ هزار تن است که ۷۰ درصد مازاد نیاز استان بوده و به نقاط دیگر کشور صادر می‌شود.
قوسی به ظرفیت تولید تخم مرغ در استان اشاره کرد و گفت: روزانه در استان ۲۳ هزار تن تخم مرغ تولید می‌شود.
وی افزود: در خراسان‌جنوبی ظرفیت تولید ۱۲۷ هزار تن شیر را داریم.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: وظیفه بخش کشاورزی تامین امنیت غذایی است و در این راستا باید مراحل تولید را بشناسیم و حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم.
قوسی خاطرنشان کرد: بیشتر برنامه‌های بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی ارتقای راندمان تولید در واحد سطح است که در این راستا تاکنون در استان ۳۵ هزار هکتار سیستم‌های نوین آبیاری اجرا شده و در دست اجرا است.
وی میزان اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در سال زراعی جاری را تاکنون پنج هزار هکتار دانست و گفت: هشت هزار هکتار سیستم نوین آبیاری دیگر نیز در حال اجرا داریم.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی افزود: در استان ۶ هزار و ۲۵۲ رشته قنات داریم که نقش آنها در افزایش تولید، سطح زیرکشت و مهاجرت روستائیان بسیار مهم است لذا مرمت و بهسازی قنوات در دستور کار است و تاکنون یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر از طول مسیر قنوات مرمت و بازسازی شده است.
قوسی در مورد تفاهم نامه ۷۰۰ هکتاری احداث کشت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی، اظهار کرد: این سطح گلخانه ظرفیت ایجاد هشت هزار اشتغال را دارد و در حال حاضر عملیات زیرساختی ۱۳ مجتمع گلخانه‌ای در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌های نهضت گلخانه‌ای در خراسان‌جنوبی با پیمانکاران قرارداد منعقد شده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴