مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

عملیات ساخت سرپناه برای پنج خانوار منطقه عشایری چاه سالم نهبندان اجرایی شد

رضایی از ساخت پنج سرپناه 24 متری برای اهالی منطقه عشایری چاه سالم شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: در این راستا 300 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در بازدید از منطقه عشایری چاه سالم شهرستان نهبندان، اظهار کرد: اهداف بشر دوستانه و خیرخواهانه یکی از اصول اساسی جمعیت هلال احمر است.
وی با بیان این‌که امدادگران و داوطلبان پشتوانه های اصلی هلال احمر هستند، افزود: جایگاه اصلی هلال احمر بر پایه همین داوطلبین و گروه های جهادی و نقش آن ها در اهداف بشر دوستانه مشاهده می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به این‌که امدادگران در هر زمان و مکانی که زندگی مردم دچار خدشه و حادثه شود حتما حضور دارند، گفت: جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با همفکری و همیاری افراد داوطلب و مدیران اجرایی شهرستان تصمیم گرفتند برخی نقاط کور استان را شناسایی و با کمک گروه های جوان و داوطلبین خیر مشکلات مردم را برطرف کنند.
رضایی با بیان این‌که مردم این منطقه در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که هیچ گونه مصالح ساختمانی در آن به‌کار نرفته است، عنوان کرد: ساخت پنج سرپناه زندگی اهالی روستا به متراژ ۱۲۰ متر در دست اقدام است و تا عید سعید فطر به بهره برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۵ امدادگر و داوطلب هلال احمر در اقدامی بشردوستانه با حضور در منطقه چاه سالم شهرستان نهبندان تلاش می‌کنند سرپناهی در خور برای اهالی این روستا تامین کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این‌که پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: هزینه ساخت و تجهیز این مکان ها حدود ۳۰۰ میلیون تومان برآورد می شود.
رضایی با اشاره به این‌که تمام اقداماتی که انجام می‌شود کاملا رایگان است، افزود: بعد از ساخت سرپناه سعی خواهد شد در خصوص وسایل ضروری زندگی اهالی این منطقه نیز تدابیری اتخاذ شود.
مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان نیز در این بازدید اظهار کرد: شهرستان نهبندان پراکندگی بسیار بالایی دارد و همین امر موجب شده خدمات‌دهی به برخی مناطق مغفول واقع شود.
وی با بیان این‌که طی سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مناطق کم برخوردار شهرستان نهبندان از محل اعتبارات فاقد دهیاری هزینه شده است، افزود: بر اساس اقدام شایسته جمعیت هلال احمر استان امیدواریم بتوانیم قدری از مشکلات مردم را برطرف کنیم تا از مهاجرت افراد نیز جلوگیری شود.
انتهای پیام/۱۲۷