به زودی؛

عملیات ساخت و احداث ۷۷۰۰ واحد مسکن در خراسان جنوبی آغاز می‌شود

شیوه تأمین زمین برای 1700 واحد مسکونی ایثارگران، 5 هزار واحد مسکن شهری ویژه اقشار کم درآمد و یک‌هزار واحد مسکونی خاص بازنشستگان فاقد مسکن منعقد شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی امروز جلسه برنامه ریزی تأمین زمین و تدوین شیوه نامه اجرایی ۷۷۰۰ واحد مسکونی در سطح استان برگزار شد. در این جلسه ضمن تدوین تفاهم نامه ساخت و واگذاری ۱۷۰۰ واحد مسکونی ویژه ایثارگران، آئین نامه اجرایی ۶ هزار واحد مسکونی شهری نیز تهیه شد.
در این جلسه که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور جمعی از مدیران ستادی و مدیران استانی برگزار شد، شیوه تأمین زمین برای ۱۷۰۰ واحد مسکونی ایثارگران، ۵ هزار واحد مسکن شهری ویژه اقشار کم درآمد و هزار واحد مسکونی خاص بازنشستگان فاقد مسکن منعقد شد.
تکلیف دستگاه‌ها در راستای همراهی با اجرای پروژه احداث این واحدها، وظیفه شهرداری ها و دهیاری ها در زمینه مساعدت با متقاضیان و برخورداری آنها از تخفیفات ویژه در پروانه ساختمانی و نحوه پرداخت تسهیلات از جمله دستورکارهای این جلسه بود.
اعضای حاضر درخصوص جامعه هدف این واحدهای مسکونی و شیوه اولویت بندی در واگذاری واحدها به افراد واجد شرایط بحث و رایزنی کردند.
با پیگیری های استاندار و بر اساس تفاهم نامه منعقده در جریان سفر نوبخت به استان، در راستای رفع نیاز استان، عملیات ساخت و احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری به زودی آغاز می شود.
تحویل زمین ، اعطای ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و پرداخت ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه از جمله حمایت های دولت برای متقاضیان این واحدهای مسکن شهری است. در همین راستا به پیوست مصوبه هیئت دولت، ساخت و احداث ۱۷۰۰ واحد مسکونی نیز به منظور تأمین مسکن ایثارگران در برنامه های استان دیده شده است.
انتهای پیام/۱۲۷