معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

عنوان برنامه شب‌گذشته “جشن” بود/ ورود برخی افراد به زور و بیش از حد مجاز به داخل سالن

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در تبلیغات و بلیط برنامه‌ای که شب گذشته برگزار شد، عنوانِ جشن به همراه اجرای زنده محسن ابراهیم‌زاده نوشته شده بود و مجوزی که مؤسسه جهت برگزاری این برنامه دریافت کرده بود، با عنوان جشن به همراه برنامه‌های مختلف بود.

سید علی زمزم معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص برنامه‌ای که شب‌گذشته با حضور محسن ابراهیم‌زاده یکی از خوانندگان کشوری در محل سالن شهیدین قاسمی بیرجند برگزار شد گفت: سایت ایران ‌کنسرت، سایت خصوصی است و وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه این سایت، فقط فروش بلیط را عهده‌دار است و از مؤسساتی که می‌خواهند برنامه با عنوان جشن یا کنسرت یا هر عنوان دیگر برگزار کنند، پول می‌گیرد و برای آن‌ها به صورت اینترنتی، بلیط به فروش می‌رساند.
وی افزود: در تبلیغات و بلیط برنامه‌ای که شب گذشته برگزار شد، عنوانِ جشن به همراه اجرای زنده محسن ابراهیم‌زاده نوشته شده بود و مجوزی که مؤسسه جهت برگزاری این برنامه دریافت کرده بود، با عنوان جشن به همراه برنامه‌های مختلف بود.
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: مؤسسه در ۹ تیرماه ۱۳۹۷ درخواست برگزاری جشن را ارائه کرده بود و در آن نوشته بود که قرار است چه برنامه‌هایی اجرا کند و مجوز با نام جشن صادر شد.
زمزم افزود: تعهداتی از مؤسسه‌ی برگزارکننده جهت انجام برنامه طبق مجوز، گرفته می‌شود و در این برنامه، حداکثر ۶ برنامه‌ی جداگانه قرار بود اجرا شود و همچنین قرار بر اجرای ۶ تراکت توسط محسن ابراهیم‌زاده بود.
وی تصریح کرد: برنامه‌هایی که قرار بود در جشن شب‌گذشته اجرا شود، تأیید و تعهدات لازم گرفته شده بود.
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: برنامه‌ی شب‌گذشته طبق برنامه‌ای که به ما اعلام کرده بودند، پیش رفت و در ساعت ۲۱:۳۰ شروع و ۲۲:۴۵ به اتمام رسید اما در انتهای برنامه، افرادی که پشت درِ بسته بودند، به زور و بدون هماهنگی وارد سالن شدند که این اقدام، باعث ایجاد بی‌نظمی در سالن و تعطیلی برنامه شد که محسن ابراهیم‌زاده در میکروفن اعلام کرد به دلیل مسائل امنیتی، برنامه تعطیل می‌شود.
زمزم با بیان این‌که این برنامه، شرایط قانونی را طی کرده بود گفت: تمام مواردی که در برنامه‌ی شب‌گذشته پیش‌بینی شده بود، انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: چند روز پیش، یکی از کانال‌های تلگرامی مطلبی با عنوان برگزاری کنسرت ابراهیم‌زاده در بیرجند منتشر کرده بود که روزنامه امروزخراسان‌جنوبی نیز به نقل، آن را منتشر کرده بود که به مسئول روزنامه اعلام و اصلاحیه چاپ شد تا مردم بدانند، عنوان برنامه‌ای که در آن شرکت می‌کنند، جشن است.
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تأکید کرد: نظم داخل سالن بر عهده مؤسسه برگزارکننده است که باید دقت بیشتری در این خصوص می‌داشتند.
زمزم افزود: تاکنون سابقه نداشته در بیرجند، این‌گونه اتفاقی بیفتد اما متأسفانه، افراد، بیشتر از حد مجاز و به زور وارد سالن شدند.
وی تصریح کرد: برخلاف مطالب نادرستی که در برخی کانال‌ها به خصوص کانال‌های معاند منتشر می‌شود، نهادهای نظامی و امنیتی و امام جمعه در خصوص جشنِ شب‌گذشته، دخالتی نداشتند.
انتهای پیام/۴