امروز صورت گرفت

عیادت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از محیط بان زخمی خراسان جنوبی

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشورصبح امروز برای عیادت از محیط‌بان قاینی که در مواجه با شکارچی متخلف مورد اصابت گلوله ساچمه زنی قرار گرفته است وارد استان خراسان جنوبی شد.

به گزارش خاورستان،جمشید محبت خانی مشاور ریاست در امور انتظامی و فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور صبح امروز به اتفاق سرهنگ زاهدی پور فرماندهی پلیس پیشگیری نیروی انتظامی استان و اکبری مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان‌جنوبی با حضور در بیمارستان شهدای شهرستان قاین از محیط بان عبدالله اسدی برون عیادت و در جریان وضعیت عمومی وی قرار گرفتند.
وی در این خصوص افزود: در ساعات اولیه شنیدن خبر این حادثه ناگوار طی تماس تلفنی با مسئولین استان دو موضوع را متذکر شدم یکی حفظ سلامت محیط بان در وهله اول وبسیج کردن تمام اقدامات پزشکی و درمانی در خصوص این محیط بان و دیگری تاکید بر پیگیری شناسایی و دستگیری شکارچی متخلف داشت .
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور بیان کرد: با حضور در استان و عیادت از این محیط بان وضعیت جسمی وی خوب و رو به بهبود بود و کادر پزشکی بیمارستان نهایت تلاش خود را در راستای بهبود وضعیت این عزیز انجام داده اند که جای تقدیر و تشکر دارد .
وی همچنین بلافاصله طی تماس تلفنی با دکتر نمکی وزیر بهداشت خواستار رسیدگی هرچه بیشتر به این محیط بان شد که خوشبختانه با توجه و نگاه ویزه وزیر بهداشت به حوزه محیط زیست و علی الخصوص محیط بانان دستورات لازم در این خصوص از سوی وزیر بهداشت به مسئولین بهداشتی و درمانی استان داده شد.
محبت خانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه ها و چالشهای ما در محیط زیست بحث بیمه محیط بانان در مواجه با حوادث اینچنینی بود ،که خوشبختانه موضوع بیمه دردستور کار یگان حفاظت محیط زیست کشور قرار گرفت و هم اکنون نه تنها تمام محیط بانان بلکه خانواده این عزیزان تحت پوشش بیمه قرار گرفتندکه از این بابت دیگر هیچ جای نگرانی برای محیط بان نیست.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درنشستی با حضور فرماندهی پلیس پیشگیری خراسان جنوبی و فرمانده انتظامی شهرستان قائن انجام شد در جریان پیگیری روند پرونده محیط بان اسدی برون قرارگرفت و خواستار شناسایی و دستگیری هرچه سریعتر این خاطی شد.
انتهای پیام/۱۲۷