امام جمعه خوسف:

عید فطر تجلی وحدت مسلمین است

امام جمعه خوسف با بیان این‌که عید فطرعید مشترک بین مسلمانان است، گفت: این عید،عید تجلی وحدت بین مسلمین است.

به گزارش خاورستان، نماز عید سعید فطر در بیش از ۵۰ نقطه شهرستان خوسف برگزار شد.
نماز عید سعید فطر در شهر خوسف در محل مسجد جامع به امامت حجت الاسلام و المسلمین شاهبیکی امام جمعه خوسف و ۵۰ روستای شهرستان با همکاری امامان جماعت ، روحانیان مستقر و طرح هجرت برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین حامد شاهبیکی امام جمعه خوسف در خطبه های نماز با تبریک عید سعید فطر با اشاره به روایات از این روز به عنوان “یوم الجوایز” یاد کرد و افزود: پس از یک ماه عبادت، روزه داری و تلاوت قرآن دستور داریم که بایستی به سوی نماز عید فطر بشتابیم و عیدی و جایزه خود را از خداوند بگیریم.
وی با بیان این که عید فطرعید مشترک بین مسلمانان است،گفت:این عید،عید تجلی وحدت بین مسلمین است.
امام جمعه خوسف از برنامه های خوبی که در راستای ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان برگزار شده بود تقدیر کرد و یاداور شد: علاوه بر اقامه نماز های باشکوه جماعت ، دوره ها و محافل قرآنی ، برنامه ۳۰ شب در محضر قرآن بوستان مهر خوسف از برنامه های محوری بود که به گفته مسئولان در سطح استان بی سابقه بود.
حجت الاسلام شاهبیکی همچنین از حضور مردم در برنامه های باشکوه سوم خرداد، سالگرد ارتحال امام (ره) ، شب های قدر ، ایام شهادت حضرت علی (ع) و راهپیمایی روز جهانی قدس تقدیر کرد و در مورد مسئله فلسطین،اظهار کرد: امروز حمایت از ملت مظلوم فلسطین به یک حرکت و جنبش جهانی تبدیل شده و مردم بنا به وظیفه شرعی خود از آنها حمایت می کنند که همین امر باعث شده تا دشمنان کشتار مسلمانان بی دفاع را تشدید کنند.
وی خاطرنشان کرد: حضور پر شور همه مردم در راهپیمایی و برنامه پیامی به مسئولان دارد که باید قدر مردم انقلابی ایران را بدانند و با توجه به تحریم ها، وضعیت اقتصادی سختی بر مردم تحمیل شده لذا در جهت رفع آن و رفاه مردم انقلابی تلاش کنند و بدانند که دل سپردن به برجام اروپایی راه به جایی نخواهد برد و چیزی گیر شما نخواهد آمد .
لازم به ذکر است که در ابتدای مراسم نیز حجت الاسلام مقری امام جمعه موقت خوسف درباره احکام زکات فطریه ، کفاره و…؛ از نظر مراجع تقلید سخنانی بیان کرد.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۵۹/ ۴