آیت‌الله عبادی:

عید ما روزی است که از ظلم اثری نباشد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ضمن تبریک فراسیدن عید مبعث و اعیاد شعبانیه گفت: ویروس کرونا از بین خواهد رفت، اما عید ما روزی است که از ظلم آثاری نباشد، چراکه همواره در طول تاریخ خطر بزرگ ویروس ظلم بوده است.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی‌بن‌جعفر (ع) و توسل به پیشگاه مقدس آن حضرت شهادت را حیات جدیدی برای شهید و احیای جامعه دانست و اظهار داشت: نمونه این را در یک سرباز کوچکی از مکتب امام موسی بن جعفر(ع) سپهبد حاج قاسم سلیمانی مشاهده کردید که او هم به احیای مقام «عند» واصل شد و هم جامعه را احیا کرد.
وی افزود: این مسئله از جهت فرهنگی در سطح جامعه بین‌المللی، از جهت سیاسی و از جهات دیگر تأثیر گذاشت و ما هر عید و هر جشنی داریم به نحوی محصول کسانی است که با ویروس ظلم مبارزه کرده‌اند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ضمن تبریک فراسیدن عید مبعث و اعیاد شعبانیه عنوان کرد: ویروس کرونا از بین خواهد رفت، اما عید ما روزی است که از ظلم آثاری نباشد، چراکه همواره در طول تاریخ خطر بزرگ ویروس ظلم بوده است.
عبادی با بیان اینکه مردم فرانسه ۷۰ هفته تنها یک سؤال از سیستم سرمایه‌داری غربی کشور خودشان فرانسه دارند، ادامه داد: آن‌ها در پاسخ به این سؤال فقط کتک خوردند و زندانی و شکنجه شدند.
وی تصریح کرد: تصور می‌شد که بعد از شیوع ویروس کرونا دیگر این‌ معترضین به صحنه نیایند، اما هفته گذشته بر خلاف انتظار دوباره به میدان آمده و بیشتر از همیشه هم آمدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شعار این معترضین این بود که “ما با ویروس کرونا ‌بمیریم بهتر است که با رژیم سرمایه‌داری زنده باشیم”، گفت: می‌بینید بر سر این معترضین کشورشان چه در می‌آورند، چه برسد به مظلومین فلسطین که ۷۰ سال چه بر سرشان آوردند.
عبادی با اشاره به مظلومیت مسلمانان در نقاط مختلف جهان و به ویژه مسلمانان هند اظهار کرد: این تنها بحث مسلمان یا هند نیست، عامل این جنایت در هند هم دشمن مسلمانان است و هم دشمن هندوها است، چراکه بین یک ملت به نفع جبهه استکبار اختلاف می‌اندازد.
وی عنوان کرد: توجه داشته باشیم که باید در همه ابعاد طوری عمل کنیم که بازتاب عمل ما نسبت به آرمان‌های ما که آرمان عدالتخواهی اسلامی است، منافات نداشته باشد.
انتهای پیام/۴