مسئول حوزه پژوهش اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی:

غذای سنتی “قروت بیرجندی” به ثبت ملی رسید

مسئول حوزه پژوهش و مطالعات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان این‌که غذای سنتی "قروت بیرجندی" به ثبت ملی رسید گفت: قروت، تنها یک غذا نیست بلکه بخشی از هویت و فرهنگ خراسان جنوبی و معرف پیشینه و قدمت استان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید احمد برآبادی‌ مسئول حوزه پژوهش و مطالعات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه خدمات سفر شهرستان بیرجند، اظهار کرد: اخیرا غذای سنتی “قروت بیرجندی” به ثبت ملی رسید.
وی ادامه داد: قبلا سیاست میراث فرهنگی مبتنی بر آن بود که غذاهایی که جنبه آیینی دارند به ثبت ملی برسند اما بعد از آن، مقرر شد غذاهایی مانند قروت‌ بیرجندی که جنبه رونق آن مطرح است به ثبت ملی برسد و توسعه گردشگری بر این مبنا انجام شود.
مسئول حوزه پژوهش و مطالعات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان این‌که جلسه ثبت ملی قروت بیرجندی با حضور بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر در مرکز برگزار شد، تصریح کرد: قروت، تنها یک غذا نیست بلکه بخشی از هویت و فرهنگ خراسان جنوبی و معرف پیشینه و قدمت استان است.
برآبادی‌ خاطرنشان کرد: غذاهای محلی همانند سایر جنبه‌های فرهنگ، بخش‌هایی است که می‌تواند هویت فرهنگی را در هر منطقه‌ای شکل دهند.
وی، تأثیر غذا و فرهنگ را یک رابطه دو سویه دانست و افزود: همان‌گونه که محیط و فرهنگ سبب شکل‌گیری این نوع غذاهای محلی می‌شود، غذای محلی هم بر فرهنگ تأثیرگذار است.
مسئول حوزه پژوهش و مطالعات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی عنوان کرد: غذای قروت، امروز با هویت جمعی گره خورده است، به گونه‌ای که در سفر مقامات رسمی به بیرجند، این غذا در کنار سایر غذاها سرو می‌شود.
وی با تأکید بر این‌که باید تمام تلاش را در راستای استقبال مسافران از جاذبه‌های گردشگری استان و شهرستان بیرجند انجام دهیم، یادآور شد: یکی دیگر از نقاط شهرستان بیرجند که می‌تواند در بحث گردشگری کمک کند، محوطه جذاب و دیدنی تخچرآباد این شهرستان است.
برآبادی‌ اضافه کرد: این محوطه قدمت ۳ هزار و ۵۰۰ ساله دارد و در ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۵۱۳۵ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/ ۴