در مراسم نواخته‌شدن زنگ مهر در قاین مطرح شد

غفلت از مبانی اعتقادی زمینه‌ساز سقوط فرهنگی است/ آموزش و پرورش نیاز به الگوگیری از غرب ندارد + تصاویر

استاندار خراسان جنوبی گفت: ما هیچ نیازی نداریم که در حوزه آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین از غرب کمک بگیریم و الگوهای غربی را داشته باشیم اما برخی از روش‌ها را باید تجدید نظر کرد.

به گزارش خاورستان به نقل از نسیم‌قاین، زنگ مهر، محرم، مقاومت و شهادت در دبیرستان ریحانه‌النبی شهرستان قاین صبح امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی نواخته شد.
محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی در این مراسم اظهار کرد: تقارن فصل بازگشایی مدارس با محرم حسینی و دفاع مقدس درس گرفتن از نهضت عاشورا و دفاع مقدس است.
وی با اشاره به اقدام مذبوحانه مزدوران جدایی طلب استکبار در اهواز تصریح کرد: این اولین باراین اعمال دد منشانه استکبار علیه مردم قهرمان ایران نیست و آخرین آن هم نخواهد بود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به جنایات گسترده عمال دشمن علیه مردم و مسئولان ادامه داد: اگر این حرکات مذبوحانه ره به جایی می برد اکنون غلاده به گردن آن مزدورانی که خود را سردسته این خونخواران می دانند و جیره خوار اربابان صهیونیست و آمریکایی خود در بلاد غربت نبود.
وی با بیان این که راه مقاومت و اسلام ناب محمدی با قدرت ادامه می یابد خطاب به دانش آموزان ابراز داشت: آنچه که ما را در تداوم راه انقلاب کمک می کند بصیرت و آگاهی عمیق و آشنایی با ضروریات زمانه است.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: تکنولوژی و فناوری اطلاعات نباید زمینه ساز گسست قلوب و حائلی در بین اعضای خانواده ها شود.
وی تکنولوژی در بین دانش آموز دختر و پسر مسلمان را وسیله ای برای دانستن و رسیدن به قله کمال و سعادت دانست و یاد آور شد: تکنولوژی فقط یک وسیله است که باید از آن در جهت پیشرفت استفاده کرد.
مروج الشریعه با بیان این که مهمترین مسأله ای که جامعه دانش آموزی ما را تهدید می کند، عدم استفاده صحیح از تکنولوژی و فناوری اطلاعات است، تأکید کرد: اگر آموزش و پرورش گامی از فضای پرورش عقب بماند، ناهنجاری های اجتماعی خود نمایی می کنند.
رئیس شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر تحقق و نمود اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش استان تأکید کرد و افزود: باید به جای تأکید بر تغییر مسائل ساختاری به تغییر روش های تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین و مکتب حیات بخش اسلام گام برداشت.
وی افزود: ما هیچ نیازی نداریم که دراین راستا از غرب کمک بگیریم والگوهای غربی را داشته باشیم اما برخی از روشها را باید تجدید نظر کرد .
مروج الشریعه ادامه داد:در متن مفاهیم مکتب ما به طور کامل و شایسته الگو وجود دارد و فقط باید راه استفاده را بلد باشیم.
وی گفت: اگر آموزش و پرورش بخواهد در مسیر اصلی پاسخ به نیاز امروز جامعه دانش آموزان با همه ظرفیت حرکت کند به تغییرات بنیادین ساختاری در نظام آموزش و پرورش نیاز دارد و روش های تعلیم وتربیتی را باید تغییر داد.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: دنیا تشنه معارف حیات بخش اسلام است اسلام است و باید محیط مدارس به گونه ای باشد که دانش آموزان با طیب خاطر و علاقه فراوان به سوی نماز رفته و روزه بگیرند.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی رحمانی امام جمعه قاین نیز در این مراسم اظهار کرد: دانش آموزان با استفاده از دو بال تهذیب نفس و تعلیم می توانند در آسمان علم و عرفان پرواز کنند.
وی تکیه بر این دوعامل را زمینه ساز سعادت دانست و با اشاره به حادثه تروریستی اهواز ادامه داد: امروز دشمنان و ایادی مزدورو تجزیه طلبشان در منطقه و حتی داخل کشور از رشد علمی و دانایی فرزندان این خطه عصبانی ناراحت هستند واز این رو یک روز با ترور دانشمندان و یک روز با به رگبار بستن مردم بی گناهی که برای تماشای دستاورد های غیور مردان خود در عرصه دفاعی آمده اند، خشم و عصبانیت شان را نشان می دهند.
امام جمعه قاین گفت: بهترین وسیله ای که می تواند حرف حق ما را در دنیا به کرسی بنشاند این است که به پشتوانه علم ودانش باشد زیرا استکبار شرق و غرب به پشتوانه پیشرفت علوم تجربی حرف باطل خود را در جامعه ما رایج کرده اند و اگر پیشرفت علمی آنها نبود حرفهای باطلشان جایگاهی نداشت.
حجت الاسلام رحمانی گفت: در شرایطی که دشمنان قسم خورده اسلام و بشریت با تمام قوا به جنگ اسلام و انقلاب اسلامی برخواسته است افتادن در دام های ضد فرهنگی و غفلت از مبانی اعتقادی زمینه ساز سقوط فرهنگی است.
خطیب جمعه قاین فساد عالِم را زمینه ساز فساد عالَم دانست و خطاب به دانش آموزان گفت: مهم ترین وظیفه شما در شرایط کنونی تحصیل، تهذیب و رسیدن به مکارم اخلاق درسنگر تعلیم و تربیت است.
محمد کریمی فرماندار قاین نیز در این مراسم با اشاره به فرمایشی از پیامبر اعظم(ص) که می فرمایند در اهمیت علم ودانش همین بش که اگر باسواد نباشی باید بندگی کنی و این زیبنده هر کسی نیست اشاره کرد و گفت: تعالی و توسعه اموزش و پرورش مورد توجه ما بوده است ودراین راستان در سطح شهرستان برنامه های خوبی در جهت استقبال از ماه مهر برداشته شده است.
علی اصغر موسوی کیا سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: جامعه امروز مرهون و مدیون معلمان گران سنگی است که تمام هستی خود را در راه تعلیم و تربیت فرزندان این خطه از میهن اسلامی مان در طبق اخلاص گذاشته اند.
وی، از برگزاری کنگره ۲ هزار شهید گلگون کفن استان به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی خراسان جنوبی در سال تحصیلی جدید یاد کرد و ادامه داد: ۲۲ مهر ماه سال جاری دانش آموزان و فرهنگیان استان با برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگی استان با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق نموده و بر تداوم خط جهاد و مبارزه با دشمنان در صراط ولایت تأکید می کنند.
سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی، پیام تقارن فصل بازگشایی مدارس با محرم حسینی و هفته دفاع مقدس را ساری و جاری بودن خط سرخ شهادت،ایثار، عشق و مقاومت در تاریخ دانست و تصریح کرد: رسالت ما به عنوان پرچمداران تعلیم و تربیت انتقال ارزش ها و صیانت از دستاوردهای انقلاب و اسلام است.
وی بیان داشت در سال تحصیلی جاری ۱۶۸ هزار دانش آموز در سطح استان سال تحصیلی جدید را در۲هزار۷۵۲ آموزشگاه و۹هزا رو۴۳۰ کلاس آموزشی وبا حضور ۸ هزار و۵۵۵ معلم را آغاز می کنند.
تصاویر بییشتر
انتهای پیام/۴