آن‌چه در ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی گذشت؛

غیبت برخی اعضای اصلی ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی/ تعریف‌های شریفی از محمودی/ سخن معاون میراث فرهنگی باعث تعجب حاضران شد

ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی شب گذشته برگزار شد و حاشیه‌های جالبی داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان‌جنوبی شامگاه یکشنبه با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، مدیر کل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضای این ستاد و سمن‌ها با چندین دستور کار برگزار شد.
نکته جالب در جلسه شب گذشته غیبت تعداد زیادی از مدیران دستگاه‌های مختلف اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان بود. اولین دستور کار این جلسه ارائه گزارش عملکرد شش‌ماهه فرمانداری طبس بود که به دلیل عدم حضور فرماندار طبس به جلسه بعدی موکول و دومین دستور کار نیز ارائه گزارش عملکرد دادگستری خراسان‌جنوبی بود که این دستورکار نیز به دلیل عدم حضور رئیس کل دادگستری استان به نتیجه‌ای نرسید.
مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی به عنوان میزبان اصلی جلسه سعی کرد جلسه را طبق دستورکارهای تعیین‌شده پیش ببرد و به نوعی فقدان حضور مدیران مذکور را در جلسه توجیه کند که استاندار خراسان‌جنوبی در همان ابتدای جلسه خطاب به وی، تصریح کرد: باید برنامه‌های بهتری برای ارائه در این جلسه آماده می‌شد نه این‌که بیایید در این جلسه بنشینید و خطاب به حضار در جلسه اعلام کنید که فلان مدیر به فلان دلیل در جلسه حاضر نشده است.
به دستور استاندار خراسان‌جنوبی جلسه شب گذشته با طرح پرسشی از سوی استاندار ادامه یافت. شش ماه گذشته از سال جاری دستگاه‌های اصلی عضو ستاد ساماندهی امور جوانان استان فقط سه اقدام شاخصی که برای جوانان انجام دادند را مطرح کنند و از بیان مسائل متفرقه در این زمینه پرهیز کنند.
لازم به ذکر است که برخی مدیران از این سوال غافل کننده استاندار جا خوردند اما برخی دیگر خود را نباخته و تلاش کردند تا به نوعی از لابلای دست‌نوشته‌هایشان مطالبی را جهت پاسخگویی به سوال استاندار بیابند.
در ابتدا از خامسان رئیس دانشگاه بیرجند خواسته شد تا به سوال مطرح‌شده پاسخ دهد که وی گفت: البته من خودم جوان هستم و کارهای زیادی در دانشگاه بیرجند برای جوانان انجام داده‌ایم که ساختن مرکز مشاوره یکی از آن‌ها است که در هفته آینده توسط استاندار افتتاح خواهد شد.
لازم به ذکر است برخی مدیران غایب در جلسه، معاون یا نمایندگانی را به این جلسه فرستاده بودند و این افراد سعی می‌کردند، نیامدن مدیر مربوطه را توجیه کنند اما برخی دستگاه‌ها حتی نماینده‌ای نیز به این جلسه نفرستاده بودند.
اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری ویژه طبس از جمله اعضای جلسه بودند که در جلسه غیبت داشتند.
روال کار بر این بود که اعضای اصلی جلسه نامشان توسط مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خوانده می‌شد و آن‌ها به بیان اقدامات انجام داده در حوزه جوانان می‌پرداختند. نکته جالب توجه آن‌که بیشتر مدیران حاضر در جلسه بدون در نظرگرفتن زمان جلسه و توجه به سوال شفاف استاندار، به خواندن کلیه عملکردهایشان از روی نوشته‌هایی که به جلسه آورده بودند شدند که صدای استاندار خراسان‌جنوبی را در پایان جلسه درآورد.
مژگان شریفی معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی سخنان خود در خصوص جوانان را با تعریف‌های صمیمانه از عصمت محمودی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی و با این عبارت که جای دوست عزیزم در این جلسه مهم خالی است، شروع کرد. وی به قدری از خانم محمودی تعریف کرد که استاندار نیز با وی همکلام شد و گفت: “باید از خانم محمودی برای این جلسه دعوت می‌شد. وی زحمات زیادی را در حوزه اجتماعی استانداری خراسان جنوبی متحمل شده است و ای کاش در استان بودند تا برایشان مراسم تکریم می‌گرفتیم. ما پیگیر ارتقای رتبه و جایگاه ایشان در خراسان رضوی هستیم. در آن‌جا مثل خراسان‌جنوبی بحث بومی و غیربومی مطرح نیست”.
شریفی خطاب به استاندار اظهار کرد: “آقای استاندار! شما از مدیران حاضر در جلسه خواسته‌اید که به بیان سه اقدام شاخص انجام داده شده از ابتدای سال‌جاری در حوزه جوانان بپردازند. این در حالی است که دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی در بحث سلامت اجتماعی در سال گذشته با اختصاص اعتبار، توانسته ۲۳ طرح را در خراسان جنوبی اجرایی کند.” صحبت‌های شریفی موجب رضایت استاندار و تشکر وی شد.
نوبت به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی رسید که معاون مدیرکل، اعلام کرد: “مدیر کل میراث فرهنگی برای افتتاح پروژه در جوار فرماندار شهرستان نهبندان در این شهرستان به سرمی‌برد”. این در حالی بود که کریمان‌خراسانی فرماندار شهرستان نهبندان در جلسه حضور داشته و در کنار استاندار نشسته بود و با تعجب به معاون مدیرکل میراث فرهنگی نگاه می‌کرد. استاندار با تبسمی بر چهره در ابتدا نگاهی به فرماندار نهبندان سپس به معاون میراث فرهنگی انداخت و گفت: “فرماندار نهبندان که این‌جا حضور دارند. حداقل اگر می‌خواهید دروغی گفته و بهانه‌ای سرهم کنید حساب شده باشد نه مثل آن قضیه سقوط هواپیما.” این صحبت استاندار موجب خنده همه حاضران در جلسه شد.
محمدمهدی مروج‌الشریعه استاندار خراسان‌جنوبی در پایان جلسه با بیان این‌که پیرو سوال مذکور برخی از مدیران به صورت کیفی جواب دادند که از آن‌ها تشکر می‌شود، اظهار کرد: برخی دیگر از مدیران نیز بدون در نظرگرفتن جنبه کیفی این بحث و همچنین بدون توجه به زمان جلسه، شروع به بیان کلیه عملکردشان کردند که چندان مطلوب به حساب نمی‌آید. وی افزود: نیازی نیست که مدیران دستگاه‌ها ادعا کنند که زمین را به زمان و فرش را به عرش دوخته‌اند بلکه بایستی در این جلسه به بیان اقدامات شاخصی که در حوزه جوانان انجام داده‌اند بپردازند و از بیان آن‌چه وظیفه‌ آنان در دستگاه مورد نظر است و بیان مسائل متفرقه که جایش در این جلسه نیست، پرهیز کنند. استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مدیران باید همواره آمادگی پاسخ‌گویی در هر زمان و مکان به مطالبات جوانان را داشته باشند نه مانند آقای آرین که اعتبارات کم به دستگاه‌ها و لذّت آن را به همکارانشان می‌دهند.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/ ۴