فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری نهبندان افتتاح شد

فاز دوم طرح آبرسانی پایدار به محلات عشایری خواجه منجیکوه شهرستان نهبندان در نهمین روز دهه فجر با حضور رییس سازمان امور عشایر ایران و استاندار خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خاورستان، این طرح آبرسانی به عشایر در شهرستان مرزی نهبندان به عنوان بزرگترین پروژه حوزه عشایری خراسان جنوبی در دهه فجر امسال تکمیل و روز دوشنبه افتتاح شد.
عملیات اجرایی طرح آبرسانی پایدار به منطقه عشایری خواجه منجیکوه اسفند سال ۹۸ شروع شد و فاز اول این طرح در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی امروز در این آیین گفت: پروژه انتقال آب خواجه منجیکو نهبندان در سه فاز با اجرای ۸۱ کیلومتر لوله‌گذاری تعریف شده است.
مهدی عصمتی پور افزود: این پروژه ۱۴ محله عشایری با جمعیت ۲۸۰ خانوار و یک هزار و ۵۰۰ نفر همچنین ۱۴ هزار و ۵۰۰ راس دام را پوشش خواهد داد.
وی اظهار کرد: برای فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری خواجه منجیکوه شهرستان نهبندان ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: این پروژه از جمله پروژه‌هایی است که در قالب تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی بخش درح و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شد و ۱۰۰ میلیون تومان از اعتبار مورد نیاز پروژه توسط این دستگاه معین تامین شده است.
وی افزود: این پروژه با هدف تامین آب شرب انسان و دام با توجه به کمبود آب شدید در این منطقه و ایجاد اشتغال پایدار، افزایش محصولات دامی و امنیت مرزها در حال اجرا است که تاکنون ۲ فاز آن به بهره‌برداری رسیده است.
عصمتی پور حفر یک حلقه چاه، اجرای مخزن ٢٠٠ متر مکعبی، سه مخزن ۱۰۰ متر مکعبی، چهار مخزن ۵۰ متر مکعبی، ۲ باب مخزن ۳۵ متر مکعبی، سه باب مخزن ۱۰ متر مکعبی، احداث ساختمان کلرزنی، تهیه و نصب آب شیرین کن، ۱۵۰ باب حوضچه شیرآلات و پنج باب ایستگاه پمپاژ را از جمله مشخصات فنی این طرح ذکر کرد.
رییس سازمان امور عشایر ایران شامگاه یکشنبه برای انجام سفری ۲ روزه وارد بیرجند شد و بلافاصله در نشست شورای عشایر استان خراسان جنوبی شرکت کرد.
انتهای پیام/۴