با هدف اشتغال زندانیان؛

فاز دوم مزرعه شترمرغ حامی در بیرجند افتتاح شد

طی مراسمی با حضور مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور، فاز دوم مزرعه پرورش شترمرغ حامی در بیرجند به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا روشان مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی امروز در مراسم افتتاحیه فاز ۲ مزرعه پرورش شتر مرغ حامی که در محل زندان مرکزی بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: در هفدهمین جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد به مناسبت ماه رمضان تاکنون ۲ میلیارد تومان جمع‌آوری شده است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مردم خراسان جنوبی ۲۰۰ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان کرونا کمک کردند، افزود: همچنین طی مدت ۶ ماهه انجمن حمایت از زندانیان تعداد ۶ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های زندانیان در سطح استان توزیع کردند.
روشان ادامه داد: این فاز از مزرعه پرورش شترمرغ حامی در استان با ۱۰ هزار و ۴۰۰ مترمربع مساحت و با ظرفیت ۹۰ قطعه مولد و یک هزار و ۵۰۰ قطعه پرواری و هزینه کرد یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان راه اندازی شد.
وی اشتغال ایجاد شده برای زندانیان در فاز دوم مزرعه پرورش شترمرغ را ۱۰نفر دانست و گفت: محصولات تولیدی این مزرعه به استان‌های شمالی، اصفهان، یزد، سیستان بلوچستان و کرمان ارسال می‌شود.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی یادآور شد: در سال ۹۴ فاز نخست این مزرعه با ظرفیت ۲۴۰ هزار قطعه شترمرغ مولد و چهار هزار شترمرغ پرواری با ۵۰ درصد اشتغال راه اندازی شد که میزان اشتغال با بهره‌برداری از فاز ۲ به ۸۰ درصد اشتغال زندانیان افزایش می یابد.
انتهای پیام /۳