فاز نخست نیروگاه بادی دُرح سربیشه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: فاز نخست احداث نیروگاه بادی دُرح شهرستان سربیشه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، استاندار خراسان جنوبی امروز در هفتمین سفر شهرستانی خود راهی شهرستان سربیشه شد و به همراه نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از نیروگاه بادی درح در شهرستان سربیشه بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در این بازید اظهار داشت: نیروگاه بادی دُرح با ظرفیت اسمی ۵۰ مگاوات و طول شبکه ۴ هزار و ۸۰۰  فشار متوسط و سه دستگاه ترانسفورماتور در حال اجراست.

مهدی دادگر ادامه داد: فاز اول این پروژه تا پایان شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و ۱۰ مگاوات از ظرفیت این نیروگاه وارد مدار می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد کل توربین‌های این نیروگاه بادی ۲۰ واحد است که در فاز اول چهار واحد آن راه‌اندازی می‌شود، عنوان کرد: برای راه اندازی فاز نخست نیروگاه با پیشرفت فیزیکی حدود ۵۰ درصد به ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیاز است.

دادگر افزود: این نیروگاه با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون یورو معادل یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال احداث است و ۷۰ درصد این مشارکت از سوی شرکت مپنا و ۳۰ درصد توسط شرکت تامین آتیه کارکنان صنعت برق خراسان تامین می‌شود.

وی ادامه داد: میزان اشتغال در دوران ساخت این نیروگاه ۶ هزار و ۶۵۰ نفر روز و پس از بهره‌برداری ۲۵ نفر به‌صورت مستمر اعلام شده و این نیروگاه در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار در حال احداث است.

همچنین استاندار خراسان جنوبی  از نمایشگاه دائمی تولیدات صنایع دستی و محصولات کشاورزی شهر مود بازدید کرد. این نمایشگاه در فضایی به مساحت حدود ۳۰۰ متر مربع ایجاد شده و محل عرضه تولیدات صنایع دستی و محصولات کشاورزی، سبزی و صیفی جات، نان محلی، گیاهان داریی، گل و گیاه، فرش دست بافت مود، پارچه برک، حوله، سفال و غیره است.

قناعت همچنین در ادامه برنامه‌های این سفر از محور روستایی هریوند – مزار کاهی نیز بازدید کرد. محور هریوند – مزار کاهی به طول هفت کیلومتر و عرض ۶ متر از جمله محورهای روستایی شهرستان سربیشه است که براساس برآوردهای صورت گرفته، بهسازی و تعریض این محور نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

گفتنی است همزمان با سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان سربیشه، خانه نساجی سنتی شهر مود به عنوان نخستین خانه نساجی سنتی استان نیز آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/۱۰