در گفت‌وگو با کارشناس سیاسی بررسی شد؛

فتنه ۸۸ اتفاقات معمول انتخاباتی یا برنامه حساب‌شده دشمن؟/ دشمن دنبال تضعیف پیوند امام و امت است

نوفرستی با بیان این‌که باید برای نسل جدید به این سوال پاسخ داد که آیا آنچه در سال 1388 رقم خورد، بی‌اخلاقی دوران انتخابات و غلبه احساسات و هیجانات بر عقلانیت بود یا طراحی حساب شده از قبل برای تغییر نظام و کودتای نرم؟ گفت: اگر مخاطب بتواند با پاسخ این سوال اغنا شود، برای سوالات دیگر او که در خصوص فتنه 88 به وجود می آید، پاسخ مناسبی را دریافت خواهد کرد.

محمد نوفرستی کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به تاکید قرآن کریم بر گرامیداشت ایام‌الله‌ها، اظهار کرد: اگر ما در مقابل تاریخ و ایام الله سکوت کرده و با بی توجهی از کنار آن عبور کنیم، قطعا ظلمات سطح افکار عمومی را فرا خواهد گرفت.
وی افزود: حساسیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که شناخت نسل جدید از تاریخ، شناخت دست اول و با حضور مستقیم خودشان نبوده است و چون در این اتفاقات و رخدادها حضور نداشته اند، باید با روایت دیگران به این شناخت دست یابند.
کارشناس سیاسی بیان کرد: به همین دلیل نیز مقام معظم رهبری در ابتدای بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند که برای برداشتن گام های استوار در آینده محتاجیم که به درستی گذشته خود را بشناسیم.
نوفرستی ادامه داد: اگر توجه کنیم می بینیم که در انتخابات سال آینده افرادی که قرار است به عنوان رأی اولی در صحنه حضور پیدا کنند، در سال ۸۸ در دوران کودکی خود به سر می بردند و شناخت مستقیمی از آنچه که طی این سالها رقم خورده است ندارند. به همین دلیل روایت دیگران از فتنه ۸۸ در شناخت آنها بسیار تاثیر گذار است.
لزوم تبیین جنس فتنه ۸۸ برای نسل جدید/ فتنه ۸۸ اتفاقات معمول انتخاباتی بود یا برنامه حساب شده دشمن؟
وی اظهار کرد: اگر بخواهیم مخاطب خود را به این وقایع توجه دهیم، اولین سوالی که باید پاسخ داده شود چرایی ایجاد فتنه ۱۳۸۸ و این است که آنچه در سال ۱۳۸۸ رقم خورد، بی اخلاقی دوران انتخابات بود و غلبه احساسات و هیجانات بر عقلانیت بود یا یک برنامه و طراحی حساب شده از قبل برای تغییر نظام یا به عبارتی کودتای نرم؟
کارشناس سیاسی با بیان اینکه اگر مخاطب بتواند با پاسخ این سوال اغنا شود، برای سوالات دیگر او که در خصوص فتنه ۸۸ به وجود می آید، پاسخ مناسبی را دریافت خواهد کرد، افزود: در این خصوص مخاطب حتما باید اغنا شود و لازم است که با تحقیق درست از منابع متعدد، به این نتیجه برسد که فتنه ۸۸ چه جنسی دارد؟ آیا اتفاقات آن شامل همه اتفاقاتی می شود که در همه انتخابات ها رقم خورده یا اینکه واقعا دشمنان از قبل و با برنامه کامل به سراغ آن آمده اند؟
تشکیک در نتیجه انتخابات با ایجاد کمیته صیانت از آرا
نوفرستی یادآور شد: اما تشکیل کمیته صیانت از آرا برای اولین بار در این انتخابات، چه معنی دارد و با چه هدفی رقم خورد؟ آیا تشکیل این کمیته معنی جز تشکیک در نتایج انتخابات دارد؟
وی گفت: نظامی که تا آن روز بارها و بارها انتخابات برگزار کرده و سلایق گوناگونی توانسته بودند از این صندوق ها به عنوان پیروز انتخابات بیرون بیایند، چگونه حالا به یکباره نتیجه برگزاری انتخابات مورد شک و تردید قرار می گیرد؟
نوفرستی بیان کرد: اعلام پیروزی قبل از پایان یافتن شمارش آرا و شاخصه های فراوان دیگری، ادعای ایجاد این اتفاقات به دلیل بی‌اخلاقی حاصل شده از مناظرات را نیز زیر سوال می برد.
وی تصریح کرد: مسئله مهم دیگری که تا به امروز به طول انجامیده و باید به آن پاسخ دهیم، چرایی حصر سران فتنه است که اگر تاریخ شروع حصر را به درستی ببینیم، به پاسخ آن دست خواهیم یافت.
دلیل حصر سران فتنه اقدام علیه نظام است نه جریانات انتخاباتی
کارشناس سیاسی اظهار کرد: حصر سران فتنه هیچ ارتباطی به برگزاری انتخابات ندارد و حتی این افراد حدود ۱۸ ماه پس از انتخابات ۸۸، آزادانه در اجتماع حضور داشته و بیانیه هایی را هم صادر می کردند که نظام با آنها مشکلی نداشت.
نوفرستی ادامه داد: اما سران فتنه در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ و وقتی که دیدند وقایع انتخاباتی به آنها کمکی نکرده است، با یک الگو برداری از اتفاقات تونس و مصر، به دنبال این بودند که مردم را به کف خیابان دعوت و علیه نظام اقداماتی انجام دهند. اما طبیعی است که هیچ نظامی اجازه ندهد که افرادی از جریانات داخلی، همسوی با دشمنان اقداماتی انجام دهند.
وی تاکید کرد: در واقع حصر سران فتنه به دلیل وقایع پسا انتخابات و و ویژه انتخابات نیست، بلکه به نوع نگاهی که این افراد به حضور مردم در کف میدان داشتند برمی گردد.
حماسه سازی فراجناحی ۹ دی در پی جولان دشمن و جسارت به مقدسات
کارشناس سیاسی با اشاره به یوم الله ۹ دی و حضور خودجوش مردم، گفت: مردم وقتی دیدند صحنه انتخابات به صحنه جولان دشمن علیه نظام، ارزش ها، دین و عاشورای حسینی تبدیل شده است، رقابت ها و دسته بندی های انتخاباتی را کنار گذاشته و در صحنه حضور پیدا کردند.
نوفرستی افزود: در حضور مردم در ۹ دی ۱۳۸۸، هیچ نمادی از انتخابات در دست مردم نبود و هیچ کس به طرفداری از طرف های انتخابات حضور پیدا نکرده بود. بلکه آنچه سبب حضور آنها شده بود صحنه تقابل با دین و توهین و جسارت به ارزش و مقدسات بود. در واقع مردم با حضور خود در ۹ دی ماه با اعلام وفاداری با رهبر و نظام خودشان، توانستند مسئله فتنه پیچیده ۸۸ را پشت سر بگذارند و در این مسیر همه فارغ از دسته بندی های انتخاباتی و اینکه به چه کسی رأی داده اند در صحنه حضور پیدا کردند.
وی تاکید کرد: بررسی نکات و وقایع فتنه ۸۸ می تواند به ما کمک کند و هشدار دهد که دشمنی که در مقابل ما است، ممکن است هر بهانه ای را علیه نظام به فتنه تبدیل کند.
حاج قاسم فرماندهی بی‌بدیل در عالم نظامی‌گری/ تجربه ۴ دهه فرماندهی در نبردهای متفاوت
نوفرستی با اشاره به سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی نیز گفت: حاج قاسم فرمانده بی بدیل نظامی نه تنها در جبهه خودی بلکه در کل عالم نظامی گری بود چرا که او بیش از ۴ دهه سابقه و تجربه حضور در جبهه نبرد آن هم از جنس های متفاوت را داشته است. از ایام ۸ سال دفاع مقدس در برابر دژخیمان بعثی گرفته تا فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله در مرزهای جنوب شرق و مقابله با اشرار و همچنین فرماندهی نیروی قدس سپاه در منطقه و ایجاد محور مقاومت در برابر استکبار از سال ۱۳۷۶ به بعد. در واقع چنین فرماندهی با این تجربه را نه در جبهه خودی و نه جبهه دشمن نداریم.
فرمانده سرباز کیست؟
وی افزود: این فرمانده وقتی می خواهد برای نسل های بعدی یک بعد شخصیتی او برجسته شود، در تمام دوران پربرکت عمرش و هم در جای جای وصیت نامه و همچنین سنگ مزارش، عنوان سربازی اش را برای خود برجسته می کند. نکته مهمی که هرکس بر مزار او حاضر شود این سوال برایش ایجاد می شود که سربازی که این چنین صحنه هایی را در عالم رقم زده است، فرمانده اش چه کسی است؟
کارشناس سیاسی با بیان اینکه حاج قاسم به حقانیت ولی فقیه ایمان دارد و در اولین و آخرین مصاحبه رسمی و خاطراتش بارها این موضوع را بیان کرده است، گفت: ایمان او به حقانیت رهبر برایش راهگشا بود، طوری که آخرین حرفش هم در وصیت نامه این بود که رهبری را تنها نگذارید.
نوفرستی اظهار کرد: با توجه به اینکه دشمن به این نتیجه رسیده که عامل شکست نقشه هایش در طول ۴۰ سال اخیر، پیوند مبارک بین مردم و رهبری نظام بوده است؛ به دنبال این است که از راه های گوناگون این پیوند را تضعیف کند.
وی افزود: این تضعیف پیوند زمانی با بیانیه سرگشاده توسط جریانات داخلی یا صحبت های یک عالم بی‌بصیرت دنبال می شود و زمانی هم با دادن آدرس اشتباه و تحریف وقایع و سوءاستفاده از وضعیت فعلی و مشکلاتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، دنبال می شود.
دشمن دنبال تضعیف پیوند مبارک امام و امت
کارشناس سیاسی تصریح کرد: این در حالی است که همه به یاد داریم که مقام معظم رهبری مشکلات موجود را حاصل نگاهی می دانستند که حل مشکلات مردم را در غرب جست‌وجو می کرد. ایشان در این خصوص فرموده بودند که راه حل مشکلات مردم در ژنو، لوزان و نیویورک نیست، اما متاسفانه عده ای با نادیده گرفتن این دستورات، حتی تاکید می کردند که با مذاکره، آب دریاچه ها را هم می توان پر کرد.
نوفرستی تاکید کرد: امروز دشمن دنبال تحریف در این واقعیت است و در حالی که عامل مشکلات ما نادیده گرفتن دستورات رهبری در طول این سالها بوده است، اما دشمن دنبال معرفی رهبری و انقلابی گری به عنوان عامل مشکلات است.
وی اظهار کرد: به همین دلیل باید متوجه باشیم تا پیوند مبارکی که بین امت و امام امت رقم خورده است، با فتنه هایی که دشمن رقم می زند، تضعیف نشود.
نوفرستی یادآور شد: خداوند در آیاتی از قرآن تاکید کرده است “در طول زمان به هیچ عنوان راه تسلطی برای کافران بر شما مومنین قرار نداده ام”. اما چطور برخی افراد راه حل مشکلات را در دست کافران می بینند در حالی که خداوند این موضوع را مطلقا نفی کرده است؟ در این خصوص نعوذ بالله یا باید بگوییم این آیات اشتباه است یا ایمان ما دچار تزلزل شده است که راه حل مشکلات را در دست کافران جست‌وجو می کنیم.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴