دانشجوی فعال دانشگاه بیرجند:

فخری‌زاده‌ها تربیت‌شده انقلاب اسلامی هستند/ رویکرد برخی مسؤلان منجر به خودفروختگی و بارها گزیده‌شدن از یک سوراخ می‌شود

جعفری با بیان این‌که حافظه تاریخی برخی افراد، برای 10 سال گذشته هم فعال نیست؛ چه برسد به دوران انقلاب و قبل از انقلاب گفت: متأسفانه هم‌اکنون در برخی از مسائل باز هم رویکرد برخی از مسؤلان طوری است که منجر به خودفروختگی می‌شود و بارها از یک سوراخ گزیده می‌شویم.

سارا جعفری‌اول دانشجوی فعال دانشگاه بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: یکی از مواردی که می‌توانیم با استفاده از آن در خصوص اتفاقات کنونی دید درستی داشته باشیم و عکس‌العمل مناسب و صحیحی نشان دهیم، حافظه تاریخی و بازخوانی تاریخ هست.
وی افزود: جنایات پهلوی برای همه مبرهن و واضح است اما این‌که این جنایات و موارد فقط در روز دانشجو مطرح شود و پس از آن فراموش و مورد غفلت قرار بگیرد، شاید در عمل نتیجه آن کاملا برعکس است و شاید مخالف هم باشد که جالب نیست.
رویکردهایی که باز هم منجر به خودفروختگی می شود
دانشجوی فعال دانشگاه بیرجند بیان کرد: اینکه نتوانیم فکرمان را مناسب سازی کنیم و در فعالیت های مختلف، با کمک از وقایع گذشته، عکس العمل های خود را جهت دهی کنیم، فایده ای ندارد.
جعفری گفت: متاسفانه هم اکنون در برخی از مسائل باز هم رویکرد برخی از مسؤلان طوری است که منجر به خودفروختگی می شود و بارها از یک سوراخ گزیده می شویم.
وی افزود: در این خصوص حافظه تاریخی این افراد، برای ۱۰ سال گذشته هم فعال نیست؛ چه برسد به دوران انقلاب و قبل از انقلاب.
دانشگاه ها دانشجویان را متفکر بار بیاورند/ اندیشه دانشجویان سرکوب نشود
دانشجوی فعال دانشگاه بیرجند ادامه داد: نباید به گونه ای عمل شود که فقط در مناسبت هایی مانند ۱۶ آذر، صرفا شعارهایی متناسب با مناسبت ها مطرح شود چراکه نتیجه ای ندارد و باید در عمل هم شاهد اتفاقاتی باشیم.
جعفری با اشاره به ترور نخبگان و سرمایه هایی مانند شهید فخری‌زاده، اظهار کرد: برای پرورش نخبگانی از این دست، باید دانشگاه ها دانشجویان را فعال و متفکر بار بیاورند نه اینکه اگر تفکری هم از سوی دانشجو وجود دارد، از سوی اساتید و دانشگاه ها سرکوب شود.
وی با بیان اینکه احترام ما به شهید فخری زاده و امثال او، به دلیل تفکری که دارند و کارهای بزرگی که انجام داده اند، است، افزود: اگر جو دانشگاه راکد باشد و دانشجو هم صرفا برای آموزش مراجعه کند و هیچ تفکر و اندیشه ای در این فضا متبلور نشود، هیچ فخری زاده ای تربیت نخواهد شد.
فخری زاده ها تربیت شده انقلاب اسلامی هستند نه دانشگاه
دانشجوی فعال دانشگاه بیرجند یادآور شد: البته باید گفت که امثال فخری زاده ها تربیت شده انقلاب اسلامی هستند و نه تربیت شده دانشگاه. در واقع این انقلاب بود که فکر آنها را جهت داد و توانستند استعدادشان را در مسیر درستی هدایت کنند.
جعفری تاکید کرد: وقتی در دانشگاه دانشجو بودن به حاشیه رفته و افراد یکدیگر را برای رسیدن به اهداف خودشان، پله می کنند، هیچ شهید فخری زاده ای رشد نخواهد کرد و هیچ دغدغه ای که اصیل و از روی اندیشه، مطالعه و مبانی درست باشد، هم ایجاد نخواهد شد.
وی تصریح کرد: دانشگاه صرفا و به خودی خود نمی تواند فخری زاده تربیت کند؛ دانشگاهی می تواند در این مسیر موفق باشد که مبانی فکری و سمت و سو و مشی درستی داشته باشد. در غیر این صورت؛ دانشگاه می تواند پرورش دهنده جنایتکار هم باشد.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴