نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

فرآوری محصولات استراتژیک خراسان جنوبی نیاز به سرمایه گذاری دارد/ عناب باید جهانی شود

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برای فرآوری محصولات استراتژیک در استان باید بسیار سرمایه گذاری کرد و باید عناب را در سفره بسیاری از مردم جهان قرار دهیم.

به گزارش خاورستان،حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته در نخستین جشن استانی شکرگزاری برداشت عناب اظهار کرد: عناب یکی از محصولات ناب و استراتژیک است که جنبه های درمانی بالایی دارد.
وی با بیان اینکه یکی از بهترین محصولات عناب استان در منطقه سیوجان تولید می شود، افزود: وجود برخی مواد درمانی در عناب بسیار حائز اهمیت است و در طب سنتی و جدید استفاده می شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای فرآوری محصولات استراتژیک در استان باید بسیار سرمایه گذاری کرد، ادامه داد: باید عناب را در سفره بسیاری از مردم جهان قرار دهیم.
حجت الاسلام عبادی بیان کرد: شهرستان خوسف بعد از مرکز استان شرایط منحصر به فردی دارد و کارشناسان پیش بینی می کنند در آینده نزدیک خوسف سومین شهرستان استان خراسان جنوبی باشد.
وی اظهار کرد: شهرستان خوسف ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه گذاری دارد که در استان منحصر به فرد است و تاکنون از این ظرفیت استفاده شده و سرمایه گذاران خارجی متعددی به شهرستان خوسف آمدند.
منبع: شبستان
انتهای پیام/۱۲۷