فرار AFC از پاسخ به سوال پایان رسیدن پرونده «زمین بی طرف» برای نمایندگان ایران و سعودی در آسیا

دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا از پاسخ دادن به سوال سعودی ها مبنی بر پایان رسیدن مشکل بازی های آنها در لیگ قهرمانان آسیا مقابل نمایندگان ایران طفره رفت.

به گزارش خاورستان، مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ شهریور ماه برگزار خواهد شد. در این مرحله دوباره نمایندگان کشورمان به سعودی رسیدند. دو نماینده کشورمان یعنی استقلال و تراکتور به ترتیب رقیب الهلال و النصر شدند.
طبق جدول اعلامی از سوی AFC میزبانی ها مشخص است. در این فرمت اعلامی از سوی AFC استقلال میزبان الهلال و النصر هم میزبان تراکتور است. در اینجا یک سوال مطرح می شود که مشکل بازی های نمایندگان ایران و سعودی به پایان رسید و بازی ها طبق برنامه برگزار می شود تا دوباره زمین بی طرف برای این دو بازی تعیین خواهد شد؟
در همین رابطه داتو، دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا در مصاحبه با نشریه «الریاضیه» پاسخ این سوال درباره بازی های نمایندگان ایران و سعودی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را این طور داد: این امر نیاز به بررسی بیشتر دارد. اکنون شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان را شاهدیم و همه چیز مربوط به این مسائل می شود. موعد مسابقات مرحله یک هشتم و مخصوصا بازی های تیم های شرق آسیا را تعیین خواهیم کرد.
وی افزود: ما منتظر برگزاری بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه شرق هستیم تا بتوانیم بعد از اتمام بازی های مرحله گروهی درباره مراحل بعد به صورت دقیق تصمیم گیری کنیم.
به گزارش فارس، دبیر کل AFC به سوال سعودی ها درباره بازی در کشور ایران و حضور آنها در تهران موضوع را سیاسی نکرد و به نوعی از پاسخ دادن به این پرونده ۵ ساله فرار کرد و تنها موضوع را به بررسی شیوع کرونا در قاره آسیا و جهان ربط داد که همه کشورها با آن درگیر هستند.
انتهای پیام/۴
فارس