نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

فراگیری مهارت از ارث پدر ارزشمندتر است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آنچه که از دست و مهارت مربی فنی و حرفه ای، حرفه آموز به دست می‌آورد از ارث پدر برای او ارزشمندتر است چرا که فن و حرفه چیزی است که می‌توان همه جا با خود ببرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی اظهار کرد: در مقایسه با سال‌های گذشته که شخص زمان زیادی را برای حرفه آموزی نزد استاد کار می‌کرد تا شغلی را فرا بگیرد، هم اکنون تشکیلات فنی و حرفه ای خیلی ارزشمند است.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سرمایه گذاری های زیادی برای هر شهروند یا جوانی علاقه مند به مهارت آموزی شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: سازمان فنی وحرفه ای در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی که بیشتر جنبه نظری را مد نظر قرار می‌دهند علاوه بر جامعه علمی، عملی نیز دارد.
آیت الله عبادی بیان کرد: آنچه که از دست و مهارت مربی فنی و حرفه ای، حرفه آموز به دست می‌آورد از ارث پدر برای او ارزشمندتر است چرا که فن و حرفه چیزی است که می‌توان همه جا با خود برد.
وی با بیان اینکه سازمان فنی وحرفه ای با سه بخش حرفه آموز روبرو است، عنوان کرد: یکی حرفه‌های مورد نیاز روزمره مردم که عام است و دیگری بخش بومی است که بایستی استعدادهای بومی در نظر گرفته شود و مردم بومی با کیفیت آشنا شوند تا هر چه ظرفیت‌ها به فعلیت و به عمل برسند، نیروی آن در منطقه وجود داشته باشد.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: بخش سوم کسانی هستند که خودشان مطالعاتی دارند و بر اساس تشخیص خود حرفه ای را انتخاب می‌کنند.
آیت الله عبادی اذعان کرد: سازمان فنی و حرفه ای که نیروی انسانی را مجهز کرده است آن‌هایی که در هر بخش، توسعه دهنده انواع صنایع هستند بایستی مسئولین آن بخش‌ها نیز حرکت جانانه‌ای کنند تا فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای بیکار نمانند.
وی خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه علم فراموش می‌شود اگر برای جوان بعد از فراغت از آموزش زمینه اشتغال او فراهم باشد می‌تواند ابتکار خود را توسعه دهد و عمر او ضایع نشود.
انتهای پیام/ ۱۲۷/۱۱/۱۳۵