نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی:

فردوس به عنوان قطب پنجم نساجی کشور معرفی شود/ پیچیدن نسخه ویژه برای معدن‌کاران خراسان جنوبی

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: در خراسان جنوبی نسخه ویژه ای برای معدن کاران پیچیده شود که بتوانند کار کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی با بیان اینکه۵۱ درصد مساحت استان در حوزه انتخابیه من است، اظهار کرد: معادن ما در شهرستانهای طبس و فردوس فعال است.
وی افزود: به عنوان قطب پنجم نساجی کشور فردوس را پیشنهاد میدهیم و با توجه به تلاشهای وزیر سمت امیدواریم عملیاتی شود.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: توجه به معدن زغال سنگ طبس یکی از درخواست‌های ما است و با توجه به اینکه پرورده چاه خیلی فعالیت خوبی ندارد درخواست بررسی داریم. ضمن اینکه فاینانس انجام شده و کار جلو رفته اما واقعا پیشرفت واقعی را ندارد.
وی با اشاره به کشف معدن سولفوریت در بشرویه، گفت: بخش خصوصی متولی این معدن است. درخواست دارم توجه ویژه به آن شود و زیرساخت‌های لازم فراهم شود چراکه این ماده معدنی می‌تواند بشرویه را نجات دهد.
امیرحسنخانی بیان کرد: ماده معدنی بنتونیت در سرایان از ظرفیت هایی است که میتواند این ماده معدنی شگفت آور محور توسعه در خراسان جنوبی باشد.
نماینده مردم فردس، طبس، سرایان و بشرویه بیان کرد: عمده مشکلات ما نرخ تسهیلات، مالیات، تامین اجتماعی و بانکها است که با کشور برابر است و در این شرایط خراسان جنوبی نمیتواند تکان بخورد.
وی با اشاره به دور بودن خراسان جنوبی از مرکز و آوردن مواد اولیه به استان و صادرات تولیدات هزینه حمل و نقل دارد، اظهار کرد: اگر هزینه های این استان با تمام کشور یکسان باشد و با توجه به عدم وجود زیر ساخت مناسب متضرر می‌شویم.
امیرحسنخانی تصریح کرد: خراسان جنوبی را تا ویژه نبینید امکان توسعه یافتگی این استان وجود ندارد.
وی با اشاره به نرخ بیکاری در خراسان جنوبی، مشکلات و ظرفیت مرز، گفت: خراسان جنوبی ویژه دیده شود.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اینجا با شمال کشور فرق دارد، گفت: تا کی در این استان باید معدن کار ما با منابع طبیعی مشکل داشته باشد؟ ما نمیگویم منابع طبیعی تعقیب شود اما خواهش داریم در این استان واقعا نسخه ویژه ای پیچیده شود که معدن کار ما بتوانند کار کنند.
امیرحسنخانی گفت: معدن کاران با توجه به هزینه موجود خیلی تحت فشار هستند و یکی یکی کارشان را رها میکنند. خواهش میکنم به نواحی صنعتی در خراسان جنوبی توجه ویژه کنید یقینا ما به اینها نیاز داریم. نمیشود بگویید خراسان جنوبی جمعیت ندارد چرا که این استان جمعیت نداشت اما استان شد. ضمن توجه به استان لازم است نواحی صنعتی تشکیل شود.
وی ضمن اینکه برای این استان معافیت مالیاتی در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: بحث دو درصد زغال سنگ طبس علی رغم دستورات داده شده هنوز به جایی نرسیده است.
انتهای پیام/۱۲۷