مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد

فرزندخواندگی ۳۹ کودک بی‌سرپرست در خراسان جنوبی

عرب‌نژاد گفت: امسال ۳۹ کودک بی‌سرپرست در خراسان جنوبی به عنوان فرزندخوانده واگذار شدند.

به گزارش خاورستان، عرب‌نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: ۱۸ کودک پسر و ۲۱ کودک دختر در ۸ ماه گذشته به فرزندخواندگی سپرده شدند که این رقم در مدت مشابه پارسال ۲۹ کودک بوده است.
وی افزود: ۱۴۹ خانواده از قبل در نوبت تحویل فرزند هستند که پرونده آن ها تکمیل است و تعداد ۱۱۰ خانواده جدید نیز در سامانه فرزند پذیری در مرحله ثبت نام قرار دارند.
عرب نژاد در خصوص تعداد کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، عنوان کرد: هم اکنون ۵۵۵ کودک بی سرپرست و بد سرپرست در مراکز شبانه روزی و تحت مراقبت در خانواده در استان وجود دارد که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و ۴ کودک هم قابل واگذاری هستند که مراحل واگذاری آنان در دست اقدام است.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی تصریح کرد: سامانه فرزند پذیری با هدف شفافیت نحوه واگذاری کودکان راه اندازی شده که از ۱۶ اردیبهشت امسال مراحل درخواست فرزندخواندگی از ثبت تا دریافت نتیجه از طریق آن به آدرسhttp://adoption. Behzisti. Net انجام می‌شود.
وی ادامه داد: روند واگذاری فرزندان به خانواده‌های متقاضی با هماهنگی مراجع قضایی و سازمان بهزیستی انجام می‌شود و هرگونه مراقبت و سرپرستی غیر قانونی از طریق خرید و فروش نوزاد و جعل شناسنامه ممنوع است.
انتهای پیام/۴