معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری مطرح کرد

فرش خراسان جنوبی را خریداری کرده و ۲۴ ساعته هزینه را پرداخت می‌کنیم

معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: در خصوص بازاریابی و فروش فرش و گلیم تولیدی توسط روستائیان اقدامات خوبی انجام شده و با توجه به شورای قیمت گذاری فرش استان آمادگی خریداری فرش استان و پرداخت 24 ساعته هزینه را داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، منوچهر رزم‌جو معاون امور سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان جنوبی اظهار کرد: اشتغال پایدار روستایی یکی از موضوعات مهم برای توسعه روستاها است که باید مورد توجه باشد.
وی افزود: ۴۱ درصد جمعیت خراسان جنوبی در روستاها ساکن هستند.
معاون امور سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان کرد: در خراسان جنوبی ضریب خوبی برای موضوع اشتغال پایدار روستایی در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه ظرفیت ها در استان بالا است جزو استانهای در اولویت برای مباحث اعتباری اشتغال روستایی است.
رزم‌جو بیان کرد: در سال گذشته اعتبار ۱٫۵ میلیارد دلاری برای اشتغال پایدار روستایی و در مجموع طرح های اشتغال زا برای کشور در نظر گرفته شد که حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده است.
وی عنوان کرد: از سهم اعتباری در نظر گرفته شده برای خراسان جنوبی از این مبلغ تا کنون ۸۵ درصد جذب شده است.
معاون امور سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه رعایت سهم اعتباری در بخش های مختلف بسیار مهم است، اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد اعتبارات استان در بخش کشاورزی هزینه شده است.
رزم‌جو با اشاره به اینکه پرورش دام یکی از موضوعات اشتغال زایی در روستاها است و در خصوص ورود دام به استان باید اقدام شود، گفت: ۱۰ درصد سهم اعتباری استان برای حوزه صنایع دستی فرش و گلیم بوده که ۳٫۱ درصد جذب شده است.
وی ادامه داد: در حوزه گردشگری نیز ۱۰ درصد اعتبارات در نظر گرفته شده بود که ۵٫۳ درصد جذب شد و همچنین در حوزه فعالیت های خدماتی و فناوری اطلاعات سهم اعتباری استان ۱۵ درصد بود که ۹ درصد اعتبارات جذب شد.
معاون امور سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به همکاری بانک سینا در خصوص توسعه مناطق محروم و روستایی، بیان کرد: معاونت توسعه روستایی برای توسعه روستاها اقدامات قابل توجهی انجام داده و در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان وام در کل کشور سرمایه گذاری شد.
رزم‌جو با بیان اینکه در بحث یارانه، سود و کارمزد در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان در سطح کشور برای توسعه پایدار روستایی سرمایه‌گذاری کردیم، گفت: امسال نیز ۲۱ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده و اگر سرعت جذب افزایش یابد آمادگی داریم یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل در روستاهای کشور سرمایه‌گذاری کنیم.
وی تصریح کرد: در خصوص اشتغال روستایی نظارت بسیار مهم است.
معاون امور سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: در خصوص بازاریابی و فروش فرش و گلیم تولیدی توسط روستائیان اقدامات خوبی انجام شده و با توجه به شورای قیمت گذاری فرش استان آمادگی خریداری فرش استان و پرداخت ۲۴ ساعته هزینه را داریم.
رزم‌جو اظهار کرد: در خصوص بافت فرش، گلیم و مجموعا صنایع دستی آمادگی پرداخت وام تا سقف ۱۰ میلیون تومان را داریم.
انتهای پیام/۱۲۷