رئیس بخش خارجی اتاق بازرگانی چک:

فرصت کنونی،بهترین زمان برای ایجاد روابط تجاری بین دوملت ایران و چک بدون هرگونه واسطه ای است

رئیس بخش خارجی اتاق بازرگانی چک با بیان این که قانون سرمایه گذاری ایران، قانون بسیار موفق و تضمین کننده سرمایه گذاران در ایران است، گفت: اکنون، زمان مناسبی جهت ایجاد روابط تجاری بدون هیچ واسطه ای بین دوملت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ایلیا ماژناک رئیس بخش خارجی اتاق بازرگانی جمهوری چک ظهر امروز در نشست فعالان اقتصادی کشور جمهوری چک و استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: بسیار مفتخرم که در این نشست صمیمانه هم اندیشی حضور پیدا کرده ام و یقینا از این فرصت،استفاده می نمایم.
وی با بیان این که هیئت تجاری جمهوری چک در ماه گذشته سفرهای زیادی در جهت توسعه اقتصادی و سیاسی با کشور ایران داشته است، تصریح کرد: آنچه مسلم است آن است که حس منافع مشترک در پیش روی ما،جهت برقراری ارتباط بیشتر بین دو کشور وجود دارد.
رئیس بخش خارجی اتاق بازرگانی چک ضمن اشاره به سابقه دیرینه تجارت بین ایران و چک، تصریح کرد: به رغم وجود این سابقه، گردش مالی در این خصوص،بسیار کم بوده است.
ماژناک با بیان اینکه خوشبختانه طی سال های اخیر به دلیل تلاش های دو کشور گردش مالی افزایش چشمگیری داشته است،عنوان کرد: سال گذشته افزایش ۴۵ درصدی روابط تجاری بین دو کشور را شاهد بوده ایم ولی هنوز نمی توان به آن افتخار کرد چرا که هنوز کم است.
وی با اشاره به اینکه شرکت های تجاری کشور چک همیشه در تولید و تامین محصولات صنعتی به نام و متخصص هستند، گفت: جمهوری چک همچنین در احداث پروژه های کلیدی نظیر کارخانه سیمان و ساخت نیروگاه تخصص و تولید ماشین آلات کشاورزی دارای سابقه طولانی است.
رئیس بخش خارجی اتاق بازرگانی چک، اقتصاد کشور چک را صادرات محور دانست و گفت: هیئت تجاری در حال حاضر متشکل از ۲۵ شرکت در ایران حضور دارند.
وی افزود: اعضای این هیئت بیشتر از بخش های معدن بوده و تجربه بسیار موفقی را در این زمینه دارا هستند.
رئیس بخش خارجی اتاق بازرگانی جمهوری چک ،پایتخت جمهوری چک را،پنجمین پایتخت دنیا برشمرد و بیان کرد: این کشور در بخش تکنولوژی کشاورزی، دارای سابقه بسیار بالایی بوده و همچنین ۳۴ درصد از جی.دی.پی جمهوری چک در کشاورزی ایجاد می شود.
ماژانک با اشاره به اینکه بخشی از بانک های جمهوری چک ارتباط های موفقی را با شرکای ایرانی برقرار نموده اند،یادآور شد: انتظارمان آن است که این ارتباطات، توسعه بیشتر اقتصادی بین دو ملت خصوصا با استان خراسان جنوبی را به دنبال داشته باشد.
انتهای پیام ۱۰۱/