فرمانده ناحیه سپاه شهرستان بیرجند:

فرماندهان جنگ از سنگر مسجد عازم جبهه ها شدند/ کلاس های اوقات فراغت، رنگ و بوی شهدا داشته باشد

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان بیرجند گفت: قطعا این امنیت و آرامش را مرهون ایثار و گذشت شهدا هستیم و چه خوب است که برنامه های اوقات فراغت قدری رنگ و بوی شهدا را داشته باشد و شهدا معرفی شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی صادق‌احمدی فرمانده ناحیه سپاه شهرستان بیرجند در افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی مساجد شهرستان بیرجند در محل مسجد امام صادق(ع) اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس بیش از ۵۵۰ هزار دانش‌آموز در مقطع راهنمایی و متوسطه سنگر علم و تحصیل را رها کردند و برحسب نیاز و ضرورت و در راستای لبیک به امام(ره) و رهبری به جبهه های حق علیه باطل شتافتند.
وی با بیان اینکه امسال بزرگترین رویداد فرهنگی، کنگره ۲هزار شهید استان خراسان جنوبی در مرکز استان برگزار می‌شود، افزود: تعداد عظیمی از این شهدا جوان و نوجوان هستند که در سراسر ایران اسلامی ۳۶ هزار دانش‌آموزان به شهدا پیوستند.
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان بیرجند با بیان اینکه سنگر اصلی و واقعی در نظام انقلاب، مساجد بود، بیان کرد: اینکه امروز بعد از ۸ سال دفاع جانانه از نظام و انقلاب توانسته ایم آن مظلومیت و استقلال خود را حفظ و به جهانیان ثابت کنیم این افتخار بزرگی است.
صادق احمدی با بیان اینکه معنویت و دفاع مقدس عامل قدرت ما شد، تصریح کرد: با توجه به شورو اشتیاق جوانان به جنگ وشهادت درجبهه های حق علیه باطل این معنویت بود که حرف اول را می‌زد.
وی ادامه داد: رفتار، گفتار و حرکات فرماندهان که از سنگر مسجد به جبهه ها اعزام شده بودند باعث اقتدارما شد تا در برابر جهانیان سربلند و سرافراز این مسیر را ادامه دهیم.
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان بیرجند با بیان اینکه در آستانه کنگره ۲ هزار شهید استان هستیم ، عنوان کرد: قطعا این امنیت و آرامش را مرهون ایثار و گذشت شهدا هستیم و چه خوب است که برنامه های اوقات فراغت قدری رنگ و بوی شهدا را داشته باشد و شهدا معرفی شوند.
صادق احمدی بیان کرد: جهت بزرگداشت شهدا نمایشگاه از حراء تا حرم در ناحیه مقاومت بسیج، کارهای عمرانی آن آغاز شده است و جوانان زیادی از قشرهای مختلف در آنجا همکاری کردند استدعا داریم این روند ادامه پیدا کند چراکه قطعا اثرگزاری و معنویت جوانان به شهدا بیشتر خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: امروز اگر مشکل اقتصادی داریم از لحاظ امنینت و نظامی در آرامش کامل هستیم این مشکل نیاز به مدیریت، استقامت و تبعیت از رهبری دارد.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۲/ ۱۲۷