همزمان با هفته بسیج؛

فرمانده پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی معرفی شد

«نخعی» به عنوان فرمانده پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جلسه معارفه فرمانده پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی با حضور حجت‌الاسلام دکتر اکبری مطلق سرپرست پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی، سرهنگ اقبالیان جانشین ناحیه بسیج سپاه بیرجند و جمعی معاونین و مدیران پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری مطلق سرپرست پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت:برای ارتقای تفکر بسیج در جامعه باید بیش از پیش کار جهادی شود و باید همه از ظرفیت بسیج به خوبی استفاده شود.

وی عنوان کرد: باید روحیه ایثار و فداکاری و فعالیت های بسیجی در جامعه ترویج شود و دانشگاه فرهنگیان این آمادگی را دارد.

دکترحسینی معاون هماهنگی پردیس های دانشگاه فرهنگیان در این مراسم گفت: بسیج شجره طیبه ای برخاسته از بطن مردم است و از بدو تأسیس تا کنون در کنار مردم و با مردم بوده است.
حسینی با بیان اینکه بسیج که راه فرهنگی را پیدا کرده،گفت: در این زمینه مهمترین راه پیشرفت تقویت روحیه معنویت است که تاثیرگذاری بیشتری دارد.

معاون هماهنگی دانشگاه فرهنگیان استان با تاکید بر اهمیت و جایگاه جهاد تبیین عنوان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب که راهگشای مسائل و مشکلات موجود در جامعه است باید بیشتر تروج داده شود تا زمینه عمق بخشی درونی فراهم شود.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت دانشگاه فرهنگیان گفت:تقویت جایگاه دانشگاه فرهنگیان یک ضرورت است.

وی خاطرنشان کرد:اگر جایگاه معلم در جامعه بالا باشد، می‌توان به توسعه همه جانبه و پایدار در کشور امیدوار شد در غیر این صورت باید هزینه‌های سنگینی را متحمل شده و از توسعه همه جانبه نیز عقب می مانیم.

سرهنگ اقبالیان جانشین ناحیه بسیج سپاه بیرجند در این مراسم گفت:بدنه در اختیار شما قرار بسیار مهم و حساسی است که نیاز به تبیین ویژه دارد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه بسیج در کشور، افزود: شجره طیبه بسیج حاصل هوشمندی و دوراندیشی امام خمینی(ره) بود که امروزه نقش و اهمیت بسیج در پیشرفت کشور کاملاً مشهود است.

سرهنگ اقبالیان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری لزوم جهاد تبیین گفت: در برابر تلاش‌های دشمنان، به منظور کمرنگ کردن اهمیت بسیج، تبیین نقش این نیروی عظیم در جامعه باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

وی با اشاره جایگاه دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی است که خوراک علمی همه دانشگاهها را تولید می کند و شاگرد معلمان تحصیل شده در این دانشگاه در آینده همه مراتب سیاسی و علمی را از آن خود می کند و این دانشگاه نیازمند نگاه ویژه است.

در پایان این مراسم آقای غلامحسین نخعی به عنوان فرمانده پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی معرفی شد.