سرلشکر سلامی:

فرمایشات امام خامنه‌ای روحیه تازه‌ای در کالبد به نیروهای مسلح دمید‌ / زمینه‌ساز آرامش مردم خواهیم شد

فرمانده کل سپاه با اشاره به دستور امام خامنه‌ای به نیروهای مسلح برای مقابله با کرونا گفت: فرمایشات رهبر انقلاب احساس مسئولیت سربازانشان را افزایش داده و روحیه تازه‌ای در کالبد آنان دمید.

به گزارش خاورستان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی عصر امروز در جلسه قرارگاه عملیاتی مردمی شهید سلیمانی اظهار داشت: امروز تکلیف ما به دلیل درگیری مشهدالرضا با ویروس کرونا که مستشفی تمام ملت ایران است دوچندان شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: فرمایش مقام معظم رهبری و دستور ایشان به نیروهای مسلح برای مقابله با کرونا احساس مسئولیت سربازان‌شان را افزایش داده و روحیه تازه‌ای در کالبد آنان دمیده شده تا وارد عمل شده و زمینه‌ساز آرامش و اعتماد دوباره برای مردم شوند.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: ممکن است در مرحله انتقال دولت مسائل و مشکلاتی ایجاد شود اما با روحیه انقلابی مسئولان و لطف خداوند متعال این مشکلات از اساس به وجود نیامده است.
وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نسبت به شرایط شکل گرفته در قبال مردم ایران احساس وظیفه خطیر دارد و تامین ونتیلاتور و دستگاه‌های اکسیژن ساز و سی تی اسکن‌ها در دستور کار است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: زمینه انتقال بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه پاسداران از سیستان و بلوچستان به مشهد فراهم خواهد شد تا در روند خدمت‌رسانی به مردم خراسان رضوی شاهد تسریع باشیم.
سردار سلامی گفت: در حاشیه شهر مشهد نیز برنامه ویژه‌ای برای مقابله با کرونا تدارک دیده شده و طرح شهید سلیمانی را مجدد در این مناطق کلید خواهیم زد.
وی افزود: علاوه بر تدابیر درمانی، مشکلات معیشتی که به خاطر کرونا به وجود آمده برای ما نیز مسئولیت دیگری ایجاد کرده است که در این راستا نیز تلاش می‌کنیم در بحث بسته‌های معیشتی هم با قدرت در صحنه باشیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه میان همت ما و حیات این ویروس رابطه معکوس وجود دارد اظهار داشت: هرچه ما با جدیت بیشتری در فاصله‌گذاری‌ها و رعایت دستورالعمل‌ها اقدام کنیم حیات این ویروس ضعیف‌تر خواهد شد بنابراین انجام واکسیناسیون نباید ما را از تدابیر پیشگیرانه غافل کند.
فرمانده سپاه امام رضا (ع) نیز در این جلسه گفت: به لطف هماهنگی‌هایی که با آستان قدس رضوی صورت گرفته است مرکز مخصوص بستری و درمان بیماران کرونایی در زائرسرای رضوی ایجاد خواهد شد و سپاه استان نیز در تعامل کامل با تولیت آستان قدس رضوی در پروژه ساخت این مرکز مشارکت خواهد کرد.
سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری با بیان اینکه از مدت‌ها قبل برای واکسیناسیون برنامه‌ریزی دقیقی انجام‌ شده است افزود: معتقد هستیم که اگر روند ارائه واکسن به مردم تسریع شود می‌توان تا حد زیادی از شیوع این بیماری جلوگیری کرد.
وی گفت: برای تحقق این هدف، ۱۰۰ هزار نفر از حاشیه‌نشینان شهر مشهد هدف‌گذاری شده‌اند و سپاه امام رضا (ع) در نگاهی فراگیرتر درخواست وارد کردن یک‌ میلیون دُز واکسن را برای ۵۰۰ هزار نفر به‌طور رسمی ارائه کرده است تا با عاملیت سپاه، مردم از نفع این واکسیناسیون بهره‌مند شوند.
راه دانا
انتهای پیام/۷