مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

فرهنگ اقلیتی جامعه ،یکی از موانع فراروی سرمایه گذاری تلقی می شود/لزوم ممانعت از اعمال مقررات پیچیده در برابر سرمایه گذاران

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان این که اعمال مقررات پیچیده در برابر سرمایه گذاران از مهمترین موانع سرمایه گذاری در استان محسوب می شود، گفت: باید از بروز این مشکلات خصوصا برای سرمایه گذاران خارجی در استان جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هاشم ولی پور مطلق مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه انجام سرمایه گذاری خارجی سبب پیشرفت بسیاری کشورها از جمله مالزی شده است، اظهار کرد: متاسفانه این امر در کشور و استان ما بسیار کمتر دیده می شود.
وی با بیان این که بعضی از عوامل مانع انجام سرمایه گذاری می شود، تصریح کرد: به عنوان مثال در جامعه فعلی،ثروتمند شدن افراد،یک موضوع چندان مثبت تلقی نمی شود که این موضوع نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است.
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: وجود قوانین و مقررات پیچیده،یکی دیگر از مشکلاتی است که برای سرمایه گذاری،مانع محسوب می شود و حداقل باید برای سرمایه گذاران خارجی مرتفع گردد.
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری خارجی نیازمند دوعامل است؛ یکی آن که جامعه آن را بپذیرد و دیگری آن که موانع فراروی سرمایه گذاری خارجی برداشته شود که مسائل مذکور،باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.
ولی پورمطلق ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که نیازمند توجه ویژه است آن است که موضوع ثبات سیاسی نیز باید در ارتباطات بین المللی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی ضمن انتقاد از این که متاسفانه نداشتن دانش بازارهای جهانی ،یکی از مهمترین مشکلات فراروی ما است،عنوان کرد: به عنوان مثال، بعضی از محصولات ما از جمله مرغ ،کیفیت صادرات جهانی ندارد و این یکی از معضلات عمده محسوب می شود.
مدیر کل جهاد کشاورزی استان ابراز داشت: باید با استفاده ار محققین،دانش این کار فراهم گردد.
ولی پور مطلق اظهار داشت: چنانچه ورود و خروج اتباع بیگانه به استان تسهیل گردد، قطعا در زمینه سرمایه گذاری در استان موفق تر خواهیم بود.
یعقوب نژاد مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی نیز در این جلسه،یادآور شد: در حال حاضر تعداد ۹ شهرستان استان جزء مناطق کمتر توسعه یافته هستند و می توانند از معافیت های ۱۰۰ درصدی مالیاتی برخوردار شوند.
وی با اشاره به این که قانون معافیت های مالیاتی ظرفیت های خوبی برای استان ایجاد نموده است، اذعان داشت: بر اساس قانون مذکور،در مناطق کمتر توسعه یافته تمامی واحدهای معدنی،کشاورزی، تولیدی، دامداری و صادرات از مالیات معاف هستند.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی با بیان اینکه با ظرفیت های خوبی که در قانون ایجاد شده، توانستیم در یک بازه زمانی بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال معافیت مالیاتی در استان صادر نماییم،گفت: در این زمینه تعداد ۶۰ مورد گواهی مالیاتی در خراسان جنوبی صادر شده است.
یعقوب نژاد افزود: البته آنچه مسلم است آن است که اعمال این قانون یک طرفه نبوده و مودیان نیز باید در زمان مقرر اظهارنامه مالیاتی و اسناد مربوط به فعالیت خود را ارائه کنند.
انتهای پیام ۱۰۱/