جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:

فرهنگ جهادی راه حل مشکل کنونی کشور است/ بیانیه گام دوم انقلاب، سند راهبردی حرکت آینده

قاسم‌زاده گفت: فرهنگ جهادی راه حل مشکل کنونی کشور است و در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نیز بر ترویج فرهنگ جهادی تاکید شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امیرسرتیپ دوم محمد فهمیده قاسم زاده جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی، اظهار کرد: تشکیل سپاه پاسداران و بسیج مردمی از اقدامات امام راحل قبل از شروع جنگ تحمیلی بود.
وی با اشاره به این‌که سیاست‌های حکیمانه امام خمینی (ره) در حفظ ارتش اهمیت آن را در دوران دفاع مقدس نشان داد، افزود: عملیات‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس قدرت معنوی و اوج اقتدار کشور را به رخ جهانیان کشاند.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با بیان این‌که فرهنگ جهادی از مهمترین درس‌های دفاع مقدس است، گفت: ولایت فقیه، نیروهای مسلح مقتدر و مردم بصیر و آگاه مثلث اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.
قاسم‌زاده با اشاره به این‌که اکنون فرهنگ جهادی به وجود آورنده جبهه مقاومت شده است و این فرهنگ افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی را پرورش داده است، تصریح کرد: آنچه برای شهید سلیمانی به وقوع پیوست در حقیقت عاقبت به خیری و سعادت حقیقی برای یک سرباز اسلام بود.
وی به تشییع باشکوه پیکر سردار شهید سلیمانی و یاران با وفایش اشاره کرد و افزود: چه چیزی برای یک سرباز بالاتر از اینکه فرمانده و ولی فقیه رضایت خود را از او اعلام کند و عاقبت او را یک ایام الله بداند.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به سیلی محکم سپاه پاسداران در موشکباران پایگاه نظامی عین الاسد آمریکا اشاره کرد و گفت: بعد از جنگ جهانی دوم این اولین باری بود که استکبار جهانی در برابر زورگویی‌های خود چنین پاسخ محکمی دریافت کرد.
قاسم‌زاده تصریح کرد: فرهنگ جهادی راه حل مشکل کنونی کشور است و در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نیز بر ترویج فرهنگ جهادی تاکید شده است.
وی با اشاره به اینکه امروز نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم در اوج اقتدار و آمادگی هستند، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب، سند راهبردی حرکت آینده ما است.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: در حال حاضر در ۱۵ استان کشور موزه دفاع مقدس و مرکز فرهنگی فعالیت دارد و در دهه فجر سال جاری نیز در ۱۰ استان دیگر موزه دفاع مقدس فعال خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲