استاندار خراسان جنوبی از فرودگاه بیرجند بازدید کرد؛

فرودگاه بیرجند؛ درگیر بازدیدهای تکراری/ چشم‌انداز مهم خراسان جنوبی؛ محقق می‌شود؟

بازدید امروز استاندار خراسان جنوبی از فرودگاه بیرجند یادآور بازدید استاندار سابق بود که در آن زمان، بر تأمین زیرساخت‌های مطلوب و افزایش پروازها تأکید شده بود اما وعده‌های آن، محقق نشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی بعدازظهر امروز در بازدید از فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند گفت: مسافران، گردشگران، سرمایه‌گذاران، مسئولان و افرادی که به هر دلیل به استان سفر می‌کنند، اولین زیرساختی که می‌بینند، فرودگاه است.
وی با بیان این‌که فرودگاه از چشم‌اندازهای بسیار مهم استان است، افزود: فرودگاه از زیرساخت‌های اصلی توسعه استان است که در حوزه حمل و نقل، نقشی اساسی دارد.
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این‌که فرودگاه باید در خور شأن استان توسعه پیدا کند، عنوان کرد: طی سال‌های گذشته، اقدامات خوبی در راستای توسعه و بهسازی فضای فرودگاه انجام شده و در حال حاضر نیز طرح توسعه ترمینال و احداث پاویون در دست اجراست.
ملانوری ادامه داد: با توجه به پیشرفت فیزیکی ترمینال و برنامه‌ریزی‌هایی که برای ادامه کار صورت گرفته، امیدواریم این پروژه تا پایان سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.
وی تصریح کرد: برای تکمیل پاویون و محوطه‌سازی نیز مقرر شد برنامه‌ریزی شود.
به گفته وی، توسعه شرایط موجود و رسیدگی به مسائل جنبی نیز در قالب کاری مشترک و با حضور همه دستگاه‌های مرتبط پیگیری خواهد شد.
به گزارش خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار سابق خراسان جنوبی نیز در روزهای ابتدایی حضور خود در استان، از فرودگاه بیرجند بازدید و بر اتمام ساخت پاویون فرودگاه و افزایش پروازها تأکید کرد.
وی، همانند استاندار فعلی، پروازهای منظم و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل را عوامل توسعه استان دانسته بود و از پروژه ساخت پاویون فرودگاه كه با زیربنای یک‌هزار و ۱۰۰ مترمربع با پیشرفت ۶۰ درصدی در انتظار جذب اعتبار لازم برای تكمیل بود، بازدید كرد و دستورات لازم برای پیگیری تكمیل پروژه را به معاون وقت هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیركل وقت فرودگاه‌های استان داد.
در آن زمان، مقرر شد با توجه به زیرساخت‌های مطلوب موجود در استان و نیازمندی عمومی در راستای تأمین هواپیماهای مناسب، كارگروه تخصصی مربوطه در استانداری تشكیل و برای تسهیل ارتباط‌گیری و جلب همكاری‌های شركت‌های هواپیمایی برای افزایش كمی و كیفی پروازهای فرودگاه بیرجند با كمک استانداری اقدام شود.
هر چند در دوره استاندار سابق، پروازهای شرکت هواپیمایی آتا با هیاهوی رسانه‌ای به استان آمد اما دیری نپایید که این شرکت، خراسان جنوبی را برای همیشه ترک کرد. شهریورماه سال‌جاری نیز فرودگاه بیرجند میزبان شرکت هواپیمایی کارون بود اما هر روز خبرهایی از لغو پروازها درفرودگاه بیرجند شنیده می‌شود.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ کلنگ طرح توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند را به زمین زد. به گفته مدیرکل وقت فرودگاه‌های خراسان جنوبی، در این طرح، حدود سه هزار و ۱۵۰ مترمربع در طبقه اول و یک‌هزار مترمربع در یک نیم طبقه احداث شده و مجموعا حدود چهار هزار و ۱۵۰ متر مربع به فضای ترمینالی فرودگاه بیرجند اضافه خواهد شد. ضمن این‌که فضای فعلی ترمینال نیز مورد بهسازی قرار می‌گیرد.
بنابراین گزارش؛ فرودگاه بین‌المللی بیرجند سومین فرودگاه در کشور بوده که در سال ۱۳۱۲ به بهره‌برداری رسید و سال گذشته به دستور استاندار وقت به نام فرودگاه سردار شهید محمود کاوه، نام‌گذاری شد. مردم، اکنون منتظر وعده‌های مسئولان برای ساخت پاویون و افزایش پرواز و رونق بیشتر فرودگاه بیرجند هستند.
انتهای پیام/۳