معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی:

فروش عمده مرغ در واحدهای صنفی ممنوع است

تهوری گفت: مراکز عرضه مستقیم و واحدهای صنفی مواد پروتئینی که از کشتارگاه‌ها مرغ گرم کشتار روز را تحویل و عرضه می‌کنند مجاز به فروش عمده مرغ گرم نیستند.

به گزارش خاورستان، علی تهوری معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران گفت: مرغ تحویلی به واحد‌های عرضه‌کننده مرغ جهت تأمین نیاز مردمی بوده و واحدهای صنفی مجاز به فروش به سایر شبکه‌ها نبوده و در صورت مشاهده، فرد صنفی متخلف به اتهام عرضه خارج از شبکه به تعزیرات معرفی می‌شود.
وی افزود: در همین راستا در روز گذشته و بر اساس اعلام یکی از شهروندان به ستاد خبری ۱۲۴ و با پیگیری و هماهنگی‌های صورت‌گرفته بازرسان سازمان موفق به شناسایی و توقیف خودروی حمل ۲۰۰ کیلوگرم مرغ گوشت گرم شدند.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: مرغ گرم در حال حمل با همکاری نیروهای انتظامی پیاده و در بازار روز بین مردم توزیع شد و پرونده متخلف به ارزش ۴۰ میلیون و ۴۶۰ هزار ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
تهوری از مردم استان خواست در صورت فروش مرغ در حجم عمده مراتب را به سامانه ارتباطی ۱۲۴ صنعت، معدن و تجارت اعلام تا با متخلفان برخورد صورت گیرد.
انتهای پیام/۴