فروش ۵ هزار و ۸۲۶ جلد کتاب درطرح تابستانه

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از فروش ۵ هزار و ۸۲۶ جلد کتاب در طرح تابستانه ۱۴۰۰ استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود رمضانی گفت: تابستانه کتاب ۱۴۰۰ از ۹ تا ۱۵ مرداد برگزار شد و در مدت زمان این طرح مردم استان، بالغ بر ۲ میلیارد و ۸۲۲ میلیون ریال کتاب خریداری کردند.

وی به مشارکت ۱۵ کتابفروشی استان در طرح تابستانه ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: ۱۱ کتابفروشی در مرکز استان و ۴ کتابفروشی در شهرستان‌ها فعال بودند.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل با اشاره به این که سقف مجاز خرید برای هر خریدار از ۲۰۰ هزار تومان در طرح‌های پیشین، به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» افزایش پیدا کرده بود، اضافه کرد: با توجه به گرانی کاغذ و وضعیت اقتصادی مردم، این طرح‌ها فرصت مناسبی برای علاقمندان به کتاب است تا بتوانند نیازمندی‌های خود در حوزه کتاب و کتابخوانی را تأمین کنند.

رمضانی همچنین از افزایش استقبال مردم از این طرح نسبت به طرح بهارانه با فروش ۲ میلیارد و ۲۶ میلیون ریال سخن گفت و افزود: استقبال بالای مردم استان از طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله طرح تابستانه، نشان از فرهنگ دوستی و فرهنگ پروری مردم خراسان جنوبی دارد.

وی گفت: امیدواریم در طرح‌های حمایتی آینده نیز میزبانان خوبی برای این شور و نشاط فرهنگی باشیم و در راستای رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی بیش از پیش گام برداریم.
انتهای پیام /۳