رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه خبر داد

فروش ۳۴٫۵ میلیون تومان از صنایع دستی سربیشه در نمایشگاه ملی صنایع دستی

حق پناه گفت: هنرمندان شهرستان سربیشه در چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی تا کنون 22 میلیون و 600 هزار تومان فروش و 12 میلیون تومان سفارش کار داشته اند.

به گزارش خاورستان، حق پناه رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه، اظهار کرد: در چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خراسان جنوبی هفت هنرمند در قالب شش غرفه صنایع دستی از شهرستان سربیشه شرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه یک غرفه مشترک نیز در این نمایشگاه تولیدات خود را عرضه می کند، افزود: گلیم بافی، رودوزی های الحاقی، دست سازه های چوبی، ساز سازی و گلیم از جمله رشته های صنایع دستی شهرستان بوده که در نمایشگاه حضور دارند.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه با بیان اینکه این شهرستان در نمایشگاه سال گذشته حدود ۳۶ میلیون تومان فروش داشته است، گفت: از ابتدای سال جاری نیز در مجموع ۱۳۶ میلیون تومان فروش صنایع دستی در شهرستان را داشته ایم.
وی با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، عنوان کرد: هنرمندان شهرستان سربیشه در این نمایشگاه تا کنون ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروش و ۱۲ میلیون تومان سفارش کار داشته اند.
حق پناه ادامه داد: غرفه ساز سازی سه میلیون تومان و دست سازه های چوبی ۹ میلیون تومان سفارش کار داشته اند.
وی با بیان اینکه تا کنون غرفه دست سازه های چوبی یک میلیون و ۲۰۰، عروسک های محلی دو میلیون و ۱۰۰، گلیم سه میلیون و ۸۰۰، زیورآلات مسی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروش داشته اند، افزود: غرفه برک بافی سه میلیون و ۲۰۰، رودوزی های سنتی چهار میلیون و ۵۰۰ و چادر عشایر نیز شش میلیون تومان سوغات، نان و آش محلی عرضه داشته اند.
انتهای پیام/ ۱۳۲