افضلی:

فریادالعطش مردم خراسان‌جنوبی به گوش می رسد/ مهاجرت مردم به دلیل بیکاری از نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: فریاد العطش مردم این منطقه هنوز شنیده می‌شود و هزینه پروژه‌های آب شهرستان سربیشه 82 میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در دیدار معاون اول رئیس جمهور با مردم شهرستان درح گفت: امسال بعد از گذشت ۵ دوره از برگزاری همایش روستا و عشایر نخستین بار این همایش در خارج از پایتخت و در خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان‌کرد: روستاییان و عشایر با صداقت و شهامت وطن‌پرستی را می‌شناسند و مسئولیت تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی را به دوش دارند و در راه امنیت کشور شهید داده‌اند.
این نماینده مردم در خانه ملت افزود: این قشر غیور تاکنون مجاهدت‌های زیادی داشته و با وجود همه مشکلات معیشتی همچنان پشتیبان نظام هستند.
افضلی حاشیه نشینی را سبب بروز آسیب های اجتماعی در شهرها دانست و یادآورشد: اگر به مشکلات روستاها و عشایر توجه نشود پدیده مهاجرت صورت می‌گیرد.
وی گفت: در حال حاضر خشکسالی موجب مهاجرت و حاشیه‌نشینی شده و این امر به دلیل عدم توجه به روستاییان و عشایر صورت گرفته است.
افضلی به همایش عشایر و روستا در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: برگزاری این همایش قدم بزرگی برای حمایت از روستاییان و عشایر کشور است که به جز با تلاش همه دستگاه‌ها امکان پذیر نخواهد بود.
وی گفت: یکی از مشکلات اساسی این منطقه بحث آب و راه است و فریاد العطش مردم این منطقه هنوز شنیده می‌شود.
وی هزینه پروژه‌های آب شهرستان سربیشه را ۸۲ میلیارد تومان بیان کرد و افزود: دو نیروگاه بادی در شهرستان وجود دارد که ظرفیت‌های این منطقه است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه در بحث گازرسانی بسیار قدردان هستیم، اظهارکرد: نیازمند ایجاد کارخانجات و صنایع هستیم که زمینه اشتغال پایدار فراهم شود.
افضلی با بیان این‌که طرح توسعه نهبندان به عنوان پایلوت در دستورکار قراردارد و در بحث قنوات طرح ویژه‌ای شبیه آبخیزداری انجام شود تا مردم برای ماندگاری در این منطقه امیدوار شوند.
وی یادآورشد: در بحث فاز دوم تسهیلات اشتغال روستایی مجلس همکاری خواهد کرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر مرز ماهیرود فعال است و درخواست مردم این است تا ۴ بازارچه‌ ی دیگر فعال شود تا اشتغال پایدار ایجاد شود چراکه سال گذشته ۱۵۰ نفر از مردم این منطقه به دلیل نبود اشتغال برای خوشه چینی به قزوین رفته‌اند.
انتهای پیام/ ۵