فعالیت هزاران ژیمناست با یک سالن اختصاصی در استان قهرمان پروری را سخت کرده است

فضای آموزشی اصلی ترین نیاز پرورش ژیمناست / اعتبارات هیئت های شهرستان در اختیار ادارات ورزش و جوانان قرار نگیرد

رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی گفت: با این که ژیمناستیک پرطرفدارترین رشته ورزشی و بالاترین آمار ورزشکار راطی سال‌های گذشته در استان به خود اختصاص داده است اما فقط یک سالن در اختیار این هیئت قرار دارد در حالی که برای پرورش ژیمناست در بخش قهرمانی نیازمند چندین فضای آموزشی استاندارد هستیم.

به گزارش خاورستان ژیمناستیک جزو رشته های پایه ورزشی است و به همین دلیل رشته پرطرفداری است و در این سال ها با توجه به برنامه ریزی های هدفمند مسئولان هیئت شاهد توسعه این رشته در بخش های مختلف در خراسان جنوبی هستیم اما از نظر فضای آموزشی برای پرورش قهرمان با کمبودهایی روبرو است در کنار این موضوع مسئولان هیئت از این که در دو سال گذشته هیئت های شهرستانی هیچ اعتباری نگرفتند گلایه دارند.

حسین بیابانی که حدود ۵ سال است هدایت این مجموعه را بر عهده گرفته به خبرنگار خاورستان گفت: برخی از هیئت های ورزشی با آمار ورزشکار کمتر از ۵۰ نفر یک سالن در اختیار دارند اما ژیمناستیک با آمار چندین هزار ورزشکار در کل استان فقط یک سالن اختصاصی آن هم در مرکز استان دارد که بسیار تامل برانگیز است.

وی نبود فضای آموزشی را مهم ترین چالش پیش روی فعالان این رشته بیان کرد و افزود: هیچ کدام از شهرستان های استان نه تنها سالن اختصاصی ژیمناستیک ندارند بلکه جهت تمرین درسالهای چند منظوره نیز با مشکل مواجه هستند.

به گفته وی با توجه به تعدد شاخه های ژیمناستیک و وجود فقط یک سالن وفعالیت بانوان و آقایان دراین های متعدد نمی‌توان ازیک طرف پاسخگوی علاقه مندان به این رشته بود وازطرفی بحث قهرمانی در شاخه های متعدد این رشته را دنبال کرد.

رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی که هفته گذشته سفری به شهرهای فردوس،سرایان، فردوس ،بشرویه ،طبس ، آیسک و دیهوک داشته و از نزدیک چالش های این هیئت های شهرستانی را درک کرده است بازدیدهای با برنامه وهدفمند از هیئت‌های شهرستانی از مهمترین اهداف برشمرد واز این که اعتبارات هیئت ها از طریق ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها توزیع می شود ابراز نارضایتی کرد.

به گفته وی با توجه به تصمیماتی که در توزیع اعتبارات گرفته شده و اعتبارات هیئت ها مستقیم به ورزش و جوانان شهرستان ها واریز شده است در دو سال گذشته هیچ اعتباری به هیئت ژیمناستیک شهرستانی داده نشده است.

بیابانی با تاکید بر این که نگاه و نگرش استانی و توجه به شهرستانهای کم برخوردار جزو مهم ترین اهداف هیئت استان است افزود: باید مسئولان ورزش و جوانان استان پیگیری های لازم را در این خصوص انجام و در تغییر این رویه اقدام کنند چرا که به رغم فعالیت چشمگیر هیئت های ژیمناستیک شهرستانی حمایتی از این رشته صورت نپذیرفته و ادامه فعالیت با این شرایط سخت ونگران کننده شده است.

بیابانی در بخش دیگری به کمبودها و تجهیز نشدن ست تشک ایمنی استاندارد پایگاه مدرسه قهرمانی ژیمناستیک استان اشاره کرد و اظهار داشت: ژیمناستیک رشته پایه ومادر با تجهیزات گران قیمت وکاملا تخصصی است که نگاه ویژه مسئولین را می‌طلبد چرا که این سالن در آینده ای نزدیک میزبان رویدادهای کشوری و محل برگزاری اردوی تیم ملی ژیمناستیک کشور خواهد بود.

وی هم چنین به سنگ اندازی ها برای فعالیت هیئت که نمونه آن مزایده سالن تخصصی ژیمناستیک در سال گذشته بود اشاره کرد و افزود: برخی مسئولان به جای این که دنبال پیشرفت ورزش باشند به دنبال حاشیه سازی برای هیئت ها و از بین بردن انگیزه ها برای ادامه فعالیت هستندکه هدفشان سلطه هست تا همکاری وخدمت به ورزش و امیدواریم که در مدیریت جدید شاهد رشد و تعالی روز افزون ورزش خراسان جنوبی باشیم.

وی هم چنین به برنامه های پیش روی هیئت ژیمناستیک استان هم اشاره ای کرد و افزود:با هماهنگی فدراسیون ژیمناستیک دوره داوری ژیمناستیک هنری آقایان در خردادماه وهمچنین دوره های مربیگری درجه ۳ ژیمناستیک هنری در دوبخش آقایان وبانوان وهمچنین کارگاه ارتقا مربیگری ۳ با ۲ ژیمناستیک هنری در بخش آقایان وبانوان در ماههای تیر ومرداد سال جاری در بیرجند برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام /۱۳۵