مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی خبر داد

فعالیت اولین واحد تولید تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک در خراسان جنوبی

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از آغاز فعالیت اولین واحد تولید تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد اصغرزاده مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از آغاز فعالیت اولین واحد تولید تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان خبر داد و گفت: این واحد تخمگذار پس از اخذ مجوزهای لازم برای اولین بار در خراسان جنوبی و در شهرستان بیرجند آغاز به فعالیت کرد.
وی افزود: ظرفیت این واحد تخمگذار ۱۱۰ هزار قطعه است که طی ۲۰ هفته به مرحله تولید می رسد.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: طی مدت یاد شده هیچگونه دارو و آنتی بیوتیک برای طیور تخمگذار مصرف نمی شود که کلیه این مراحل تحت نظارت مستقیم دکتر فارم خواهد بود.
اصغرزاده با اشاره به وجود ۳۸ فارم مرغ تخمگذار در خراسان جنوبی بیان کرد: آماده ایم تا شرایط را برای سایر تولیدکنندگان برای تولید تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک فراهم کنیم و دامپزشکی از این موضوع استقبال می کند.
وی افزود: برای تولید تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک باید تولیدکنندگان اقدام به اخذ پروانه بهداشتی کرده و کلیه مراحل تولید از جمله جوجه ریزی، پولت ریزی و سالن تولید تخم مرغ با مجوزها و تحت نظارت مستقیم دامپزشکی انجام شود.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: طی دوره پرورش و تولید از تخم مرغ‌های تولیدی نمونه گیری و برای باقی مانده‌های دارویی پایش و آزمایشات لازم انجام می شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲