فعالیت سایت اصلی پارک علم و فناوری به عنوان شهرک فناوری/ لزوم ایجاد ردیف اختصاصی ملی در بودجه ۱۴۰۱

خسروی گفت: سایت اصلی پارک علم و فناوری، با حدود ۵۰ هکتار، ظرفیت ایجاد ۵۰۰ شرکت فناوری را دارد و در واقع مثل یک شهرک صنعتی، قابلیت فعالیت با نام اختصاصی شهرک فناوری را دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در بازدید از سایت اصلی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اظهار کرد: علم تولید قدرت می‌کند و پارک‌های علم و فناوری هم که امروز در سطح کشور رو به افزایش هستند در تولید قدرت و ثروت بر محور دانش موثر هستند.

وی افزود: امیدواریم که با همکاری و هم افزایی مسئولان و اختصاص بودجه های کشوری و استانی،ساخت و تجهیز سایت اصلی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، زودتر به نتیجه برسد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این سایت با حدود ۵۰ هکتار، ظرفیت ایجاد ۵۰۰ شرکت فناوری را دارد و در واقع مثل یک شهرک صنعتی، قابلیت فعالیت با نام اختصاصی شهرک فناوری را دارد که این شرکت‌ها می‌توانند با هم هم افزایی موثر باشند.

خسروی با اشاره به قابلیت های فرهنگی و دانشگاهی بیرجند، بیان کرد: با کمک همه سازمانهای تحقیقاتی و همچنین بخش خصوصی مثل خیرین، باید برای به ثمر رسیدن این سایت کمک و تلاش کرد، تا مردم تولید ثروت بر محور دانش را از نزدیک ببینند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات ملی- استانی پاسخگوی هزینه های این سایت نیست و باید برای آن ردیف ملی اختصاصی گرفته شود، گفت: در این خصوص باید کارهای ابتدایی در استان انجام شود و سپس در تهران رایزنی کنیم خواهیم کرد تا بتوانیم این ردیف اختصاصی را در بودجه سال ۱۴۰۱ بگنجانیم.

خسروی یادآور شد: بودجه ساخت این سایت، تا سال ۱۳۹۷ از منابع ملی بود، اما بعد از آن برای افزایش سهم استان، ردیف این پروژه ملی- استانی شد که بر این اساس سهم بودجه ملی برای ساخت این سایت ۳۰ درصد تعیین شد که این میزان برای هزینه‌های ساخت جوابگو نیست.

انتهای پیام/۷