سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی:

فعالیت مسجدهای خراسان جنوبی در ایام ماه رمضان در بستر فضای مجازی است

حجت الاسلام رجبی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان و همزمان با شیوع مجدد بیماری کرونا، اولویت بر حضور فیزیکی نمازگزاران در مساجد نبوده بلکه اولویت با ادامه فعالیت های مساجد در فضای مجازی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام هادی رجبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی در راستای منویات مقام معظم رهبری و اهمیت فضای مجازی، دو دوره آموزشی سواد رسانه را برای ۸۰ نفر از ائمه جماعات شهرستان بیرجند به صورت غیر حضوری برگزار کرده است.
سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه برای برگزاری دوره های سواد رسانه از اساتید توانمند استفاده شده است، افزود: بعد از اتمام دوره ها، از ائمه جماعات آزمون برگزار و حکمی به آنها اعطا می شود.
حجت الاسلام رجبی در ادامه از برگزاری کلاس های آموزشی «روش برداشت از قرآن» برای ائمه جماعات شهرستان بیرجند در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: ماه رمضان، ماه بهار قرآن است؛ لذا این کلاس ها برای توانمندسازی ائمه جماعات تا اواسط ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.
وی در خصوص باز بودن درب مساجد در ایام ماه مبارک رمضان و خیز مجدد بیماری کرونا تصریح کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا بنا بر تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا، اولویت بر حضور فیزیکی نمازگزاران در مساجد نبوده بلکه اولویت با ادامه فعالیت ها در فضای مجازی است.
سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه اغلب مساجد استان خراسان جنوبی، در فضای مجازی فعال هستند، عنوان کرد: یکی از اقدامات مساجد در ماه مبارک رمضان این است که روحانیون، مبلغان و ائمه جماعاتی که در زمینه های قرآنی، فرهنگی و سیاسی توانمندی هایی دارند، شناسایی شوند و کلیپ های دو سه دقیقه ای با یک رویکردهای قرآنی، سیاسی، بصیرتی، روشنگری و تبیین مسائل دینی و انقلابی تهیه و در اختیار کانال های مساجد قرار بگیرد.
حجت الاسلام رجبی با بیان اینکه برای بازگشایی مساجد در ایام ماه مبارک رمضان تابع دستورات ستاد ملی واستانی کرونا خواهیم بود، گفت: روز گذشته از معاونت بهداشت نامه ای دریافت شده تا برخی فعالیت های مساجد با توجه به اوج گیری مجدد بیماری کرونا تعطیل شود.
وی تصریح کرد: شهرستان بیرجند بر اساس رنگ بندی ها از زرد به نارنجی تبدیل شده لذا ستاد استانی بیماری کرونا تصمیم گرفته است تا نماز جماعات در مساجد برگزار نشود، اما ما مخالف تعطیلی مساجد هستیم که بعد از دیدار با نماینده ولی فقیه دستورالعمل نهایی رسانه ای خواهد شد.
انتهای پیام/۳