مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خبر داد

فعالیت ۱۵۰ تیم جهادی قرارگاه شهید کاوه برای مقابله با کرونا

هنری گفت: در راستای تشکیل قرارگاه شیهد کاوه در خراسان‌جنوبی تاکنون حدود 150 تیم جهادی در سطح استان در زمینه های مختلف سازماندهی شده است و با توجه به این‌که این تیم‌ها در حال افزایش است پیش‌بینی می‌شود تا ابتدای هفته بسیج تعداد نفرات فعال در این خصوص به سه هزار نفر برسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بعد از ظهار امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حضور دوباره جوانان و جهادگران در بحث مقابله با کرونا، شورای جهادی شهرستان‌ها تشکیل شد و بر اساس هماهنگی که با ستاد کرونای شهرستان صورت گرفت کار شناسایی اولویت‌های شهرستان‌ها توسط جهادگران پیگیری شد.
وی افزود: بر این اساس قرارگاه جهادی شهید کاوه در استان با هماهنگی قرارگاه های شهرستانی تشکیل شد و فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف از دو هفته قبل آغاز کرده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به این‌که تاکید مقام معظم رهبری در بحث محله محور بودن فعالیت‌های جهادگران بود، برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد که ستادهای فعالیت‌های جهادگران با محوریت مساجد انجام شود.
فعالیت ۱۵۰ تیم جهادی قرارگاه شهید کاوه برای مقابله با کرونا
هنری عنوان کرد: در این راستا حدود ۱۵۰ تیم جهادی در سطح استان در زمینه های مختلف سازماندهی شده است و با توجه به این‌که این تیم‌ها در حال افزایش است پیش‌بینی می‌شود تا ابتدای هفته بسیج تعداد نفرات فعال در این خصوص به سه هزار نفر برسد.
وی اظهار کرد: فعالیت‌های جهادگران شامل ضد عفونی کردن منازل مبتلایان به کرونا، تهیه اقلام و خرید مایحتاج بیمارانی که در قرنطینه هستند، حضور جهادگران آموزش دیده در بیمارستان‌های که بیماران کرونایی بستری هستند در شهرستان‌های بیرجند، قاین و طبس برای کمک به کادر درمان ، تهیه اقلام بهداشتی برای شهرستان‌هایی که درخواست نیاز داشتند و … از جمله فعالیت‌های است که توسط تیم‌های جهادی در حال انجام است.
مسئول بسیج سازندگی خرسان‌جنوبی از فعالیت ۱۰ کارگاه تولید ماسک، گان، شیلد و اقلام بهداشتی در استان خبر داد و گفت: توزیع اقلام بهداشتی به صورت رایگان بین نیازمندان از دیگر فعالیت‌های جهادگران است.
هنری به نهضت کمک‌های مومنانه اشاره کرد و افزود: جهادگران برای جمع آوری کمک‌های مومنانه به صورت محله محور برای اجرای گام سوم نیز همکاری دارند.
وی خاطرنشان کرد: پیگیر هستیم تا پایان هفته بسیج در مساجد دیگری که این ظرفیت را داشته باشند تیم‌های جهادی رابه صورت ستادی راه‌اندازی کنیم که بتوانند در زمینه‌های مختلف فعالیت کنند.
مسئول بسیج سازندگی خرسان‌جنوبی بیان کرد: تعدادی از تیم‌های جهادی در راستای تولید محتوا در زمینه‌های مورد نیاز و فرهنگ‌سازی از آموزش چهره به چهره در بحث پیشگیری از کرونا گرفته تا ماشین نویسی و … در حال فعالیت هستند.
هنری افزود: در بحث‌های مذهبی و توجه به ادعیه از جمله صحیفه سجادیه که مورد تاکید مقام معظم رهبری بود جهادگران در ساعات فعالیت مساجد اقداماتی را برنامه‌ریزی کرده و مشغول به فعالیت هستند.
وی به تهیه بسته‌های سلامت برای افراد نیازمند و کادر درمان اشاره کرد و گفت: با توجه به هماهنگی که با نهادهای دیگر انجام شده است تمام مجموعه‌های جهادی، مردمی و نهادهای خیرین در قالب قرارگاه شهید کاوه، هماهنگی را با یکدیگر ایجاد کرده و مباحث مالی نیز از طریق این قرارگاه و کمک خیران انجام خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷