مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

فعالیت ۳۳ کارگاه تولید ماسک در خراسان‌جنوبی/ توزیع ۶ هزار سبد غذایی با اعتبار یک میلیارد تومان در مناطق محروم استان

هنری گفت: تاکنون ۶ هزار سبد معیشتی و غذایی با اعتبار یک میلیارد تومان از منابع خیرین در مناطق محروم استان خراسان‌جنوبی توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از تداوم فعالیت و اقدامات جهادگران سلامت خراسان‌جنوبی و تولید ماسک‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن مساجد و اماکن مذهبی مدارس معابر و اماکن عمومی خبر داد.
وی افزود: جهادگران آتش به اختیار بسیج سازندگی که در همه شرایط و بحران‌ها در کنار مردم بودند حالا همچون بحران‌های دیگری امروز در بحث بحران کرونا نیز با آمادگی کامل پا به عرصه مقابله و کنترل ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن آن گذاشته است.
ضدعفونی بیش از ۹۴۰۰ نقطه معابر و اماکن عمومی
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: همزمان با ورود ویروس کرونا در کشور و پیشگیری از شیوع این ویروس با به کارگیری تمام امکانات کار ضد عفونی کردن مساجد، اماکن مذهبی و مدارس و همچنین ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی توسط بیش از پنج هزار جهادگر استان در قالب یک‌هزار گروه جهادی پنج نفره از اول اسفند ماه ۹۸ آغاز شد که تاکنون دو هزار و۳۶۷ باب مسجد و اماکن مذهبی و مدارس و ۹هزار و ۴۰۴ نقطه از معابر و اماکن عمومی سطح استان ضدعفونی شده‌اند تا هم‌استانی‌های عزیز بدون نگرانی و با رعایت نکات بهداشتی به زندگی روزمره خود بپردازند.
هنری با بیان این‌که به گفته علم پزشکی یکی از الزامات جهت جلوگیری از انتشار و قطع زنجیره انتقال این ویروس استفاده از ماسک، دستکش و رعایت نکات بهداشتی است، عنوان کرد: از این رو تعداد پنج هزار بسته اقلام بهداشتی ، بیش از ۱۸۰ هزار عدد ماسک و دستکش به همراه ۷۱هزار و ۸۶ لیتر مواد ضدعفونی کننده در مناطق محروم استان توزیع شده است.
وی اظهار کرد: همچنین از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه اطلاع رسانی به صورت حضوری و آرام سازی مردم بیان نکات بهداشتی توسط جهادگران به صورت آموزش چهره به چهره بود که تاکنون تعداد ۱۰ هزار و ۵۲۵ نفر به طور کامل آگاه سازی و آموزش دیده‌اند که در این بین بیش از ۲۸ هزار بروشور آموزشی در بین هم استانی‌های عزیز توزیع شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی تخصصی در بحث درمان و بهداشت تاکنون از ظرفیت گروه‌های جهادی درمانی و بهداشتی در بیمارستان‌ها استفاده شده و ۳۰ ایستگاه تریاژ شهری و روستایی در سطح استان برپا شده است.
هنری افزود: همچنین تعداد ۴۷۰ دست لباس سرهمی و پرستاری به‌مراه دو هزار و ۳۸۰ آستر بالشت تحویل بیمارستان‌ها شده است.
فعالیت ۳۳ کارگاه تولید ماسک در خراسان‌جنوبی/ توزیع ۶ هزار سبد غذایی با اعتبار یک میلیارد تومان
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۶ هزار سبد معیشتی و غذایی با اعتبار یک میلیارد تومان از منابع خیرین در مناطق محروم استان توزیع شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در زمینه تولید ماسک و با توجه به ظرفیت کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مراکز بهداشت شهرستان مجوز از معاونت غذا و دارو جهت تولید ماسک اخذ شده و تاکنون ۱۵۰ خیاط در ۳۳ کارگاه خیاطی تحت حمایت این سازمان مشغول به فعالیت هستند.
هنری گفت: ماسک‌های تولید شده پس از تولید بسته‌بندی شده و بخشی به صورت رایگان در بین مردم مناطق محروم توزیع می‌شود و بخش دیگر با هزینه تمام شده در اختیار مردم استان قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/۱۲۷