مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد

فعالیت ۳۵۰۰ کتابخانه با ۴۳ میلیون نسخه کتاب در کشور

قربانعلی گفت: با اشاره به این که در کشور سه هزار و ۵۰۰ کتابخانه با هفت هزار و ۵۰۰ پرسنل دایر است، افزود: این کتابخانه ها با ۴۳ میلیون نسخه کتاب میزبان یکایک مردم کشور است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، قربانعلی مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور صبح امروز در مراسم بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار اظهار کرد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی در برابر استکبار قد علم می کند به خاطر دستاوردها و تلاشهای جوانان است.
وی افزود: نهاد کتابخانه ها یک نهاد کمتر شناخته در کشور بود اما امروز توانستیم کتاب را به یک مطالبه تبدیل کنیم.
مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به این که در کشور سه هزار و ۵۰۰ کتابخانه با هفت هزار و ۵۰۰ پرسنل دایر است، افزود: این کتابخانه ها با ۴۳ میلیون نسخه کتاب میزبان یکایک مردم کشور است و این موفقیت با حضور مسئولان و پیشکسوتان حوزه کتاب به دست آمده است.
قربانعلی تصریح کرد: در این لحظات که با تغییر بودجه و کم مهری نمایندگان مجلس رو به رو هستیم و نیاز به همکاری و حمایت شما مسئولان داریم و اگر حمایت شما مسئولان نباشد در سال های آینده در عرصه‌ کتاب و کتابخوانی با مشکلات زیادی رو به رو خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه رسالت ما کتابداران بسیار مهم است، افزود: هر چه قدر به مسجد، مدرسه و دانشگاه اهمیت می دهیم، کتابخانه نیز در کنار آنها به عنوان یک نهاد فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیر کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به این که خراسان جنوبی از نظر کتاب و کتابخوانی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، گفت: برگزاری انجمن های این استان از سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است و ۴ شهرستان خراسان جنوبی نیز جلسات انجمن های خود را به طور ۱۰۰ درصد برگزار کرده اند که نشان دهنده دغدغه افراد است.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/