مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد؛

فعالیت ۴۰۰ پایگاه اوقات فراغت در تابستان امسال

واقعی گفت: 400 پایگاه اوقات فراغت به صورت حضوری محدود و مجازی در تابستان امسال در استان فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از فعالیت ۴۰۰ پایگاه اوقات فراغت به صورت حضوری محدود و مجازی در تابستان امسال خبر داد.
وی افزود: یکی از رسالت‌های مهم آموزش و پرورش غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان و کشف استعدادها و خلاقیت آنان است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت و ضرورت برنامه ریزی برای اوقات فراغت، عنوان کرد: فعالیت های اوقات فراغت به دو صورت حضوری (محدود) و مجازی، تلفیقی از شبکه آموزشی دانش آموز(شاد) و سامانه همگام با شعار «هر خانه یک پایگاه، هر دانش آموز یک مهارت» برنامه ریزی شده و از پنج تیر ماه تا اول شهریور اجرا می‌شود.
واقعی با اشاره به فعالیت ۳۶ هزار و ۸۸۸ دانش آموز دختر و پسر استان در ۳۸۷ پایگاه تابستانی سال گذشته، بیان کرد: همچنین تابستان گذشته ۶۵۰ کانال و گروه در فضای مجازی به منظور زمینه جذب دانش آموز فعالیت می‌کردند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد در سال جاری به ۷۰۰ کامال افزایش یافته و تعداد دانش آموزان دختر و پسر عضو این پایگاه ها به ۳۷ هزار نفر برسد.
وی با بیان این‌که تعریف دوره‌های آموزشی و ثبت کلاس ها در سامانه همگام از یکم خرداد آغاز شده و تا پانزدهم این ماه ادامه دارد، تصریح کرد: ثبت نام دانش آموزان درکلاس ها از ۱۶ خرداد لغایت اول تیرماه و زمان افتتاحیه اوقات فراغت نیز پنجم تیرماه و اختتامیه آن، اول شهریور ماه خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: استفاده بیشتر دانش آموزان از محتواهای تولید شده درشبکه شاد، شناسایی و کشف استعداد های دانش آموزان و تنوع بخشی به کلاس ها از جمله مزیت‌های برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت در فضای مجازی است.
انتهای پیام/۱۲۷