مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

فعالیت ۷۲ گروه جهادی دانش آموزی در خراسان‌جنوبی/ تهدید بیولوژیک، سلامت جهان را به مخاطره انداخته است

واقعی گفت: در حال حاضر 72 گروه جهادی دانش آموزی در عرصه های مختلف فرهنگی، عمرانی، و سازندگی فعالیت می کنند.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی، اظهار کرد: در تابستان امسال ۸ هزار و ۶۴۰ نفر روز دانش آموز دختر و پسر از ۷۲ مدرسه استان در طرح هجرت ۳ برای مرمت، زیبا سازی، بهسازی و تولید ملزومات بهداشتی شرکت می کنند.
وی؛ با بیان این مطلب که رویکرد دانش آموزان شرکت کننده در طرح هجرت ۳ بیشتر، پشتیبانی از مدافعان سلامت و کمک به مردم به‌ویژه دانش آموزان، در تأمین لوازم بهداشتی نظیر ماسک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی استان است، تشریح کرد: جنگ بیولوژیک؛ جبهه جدید استکبار در کنار تحریم‌های اقتصادی، تهدیدات نظامی و توطئه‌های فرهنگی علیه ملت ها است که سلامتی مردم ایران و جهان را هدف گرفته است.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: در تابستان امسال ۳۵ هزار دست ملزومات بهداشتی با مشارکت هنرجویان و هنرآموزان هنرستان های استان، تولید شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که طرح تربیتی شهید بهنام محمدی به دنبال تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد استان است؛ عنوان کرد: طرح شهید بهنام محمدی مهم‌ترین طرح بسیج دانش آموزی است و نقطه پیوند مسجد، مدرسه و خانه است که امسال این طرح در ۳۴ مدرسه ی دخترانه و پسرانه متوسطه دوره ی اول اجرایی شد.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عالم و اهل فکر، مهذب و دین‌مدار، انقلابی، آگاه،کارآمد و توانمند را چهار ویژگی بارز دانش آموزان شرکت کننده در طرح شهید بهنام محمدی دانست و خاطر نشان کرد: همزمان با افزایش روز افزون شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا و تأکید مقام معظم رهبری در نامه ۲۲ اسفند ۹۸ ایشان خطاب به فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح، فرضیه ترور بیولوژیکی را افزایش داده است.
واقعی از جنگ بیولوژیک به عنوان جنگی فرامرزی یاد کرد و افزود: جنگ بیولوژیکی جنگی است که هدف آن به طور کلی اشخاص و موجودات زنده اند، در حالی کـه بـه منابـع مادی مثل ساختمان های مسکونی و تاسیسات صنعتی زیانی نمی رسد و می توان اندکی پس از حمله بیولوژیکی، آنها را نیز مورد هدف قرار داد.
انتهای پیام/ ۱۳۲