مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد

فعالیت ۸ تیم برفروبی و راهداری در محورهای خرسان‌جنوبی

شهامت گفت: طی روزگذشته و امروز 8 باب راهدارخانه و 8 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان فعال می باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بارش برف در گردنه‌های برفگیر استان در سه شهرستان و بارش باران در چهار شهرستان دیگر ۲۰ درصد راه‌های استان از بارندگی تاثیر پذیرفتند که با تلاش مشترک تیم های راهداری و پلیس راه استان تردد در تمام محورهای شریانی و اصلی استان بصورت روان برقرار می‌باشد.
وی افزود: ۳۲ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۶۴ نفر نیروی راهداری با استفاده از حدود ۱۲۵ تن شن و نمک به برفروبی ۳۱۴ کیلومتر راه‌های استان پرداختند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده به محض حصول اطمینان از وضعیت محورهای شریانی، برفروبی در راههای فرعی و روستایی استان توسط تیم های راهداری طی روز جاری و با کمک دهیاران انجام خواهد شد.
شهامت عنوان کرد: دراین ایام در صورت نیاز عملیات برف‌روبی، شن و نمک‌پاشی اجرا می‌شود تا شهروندان مشکلی در راه‌ها مواصلاتی نداشته باشند ضمن اینکه اکیپ‌های راهداری به صورت مستمر در جاده‌ها حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: شماره تلفن گویای ۱۴۱ و سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور به آدرس www.141.ir و اپیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است همچنین سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز جهت ارتباط مستقیم با مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان جهت رسیدگی به شکایات ،انتقادات و پیشنهادات شهروندان عزیز فعال است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی ضمن توصیه به رانندگان، گفت: باتوجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم نموده و بویژه در صورت تردد از گردنه های برف گیر استان، تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک زن و جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفاءحریق همراه داشته باشند.
انتهای پیام/۱۲۷