مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

فعالیت ۸۷ گروه جهادی در نوروز ۱۴۰۰/ از اجرای طرح شهید سلیمانی تا فعالیت‌های عمرانی

هنری گفت: در تعطیلات عید نوروز امسال 87 گروه جهادی با یک هزار و 176جهادگر در استان خراسان‌جنوبی خدمات‌رسانی کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، تعطیلات عید نوروز و تابستان دو زمان طلایی برای حضور گروه‌های جهادی جهت خدمت‌رسانی به مردم است. خراسان‌جنوبی به واسطه مرزی بودن و این‌که یکی از استان‌های کم برخوردار است هر ساله فصل تابستان و تعطیلات عید نوروز میزبان گروه‌های جهادی از استان و حتی استان‌های دیگر برای محرومیت زدایی است.
با توجه به شیوع بیماری کرونا در تعطیلات عید نوروز و تابستان سال گذشته خراسان‌جنوبی میزبان گروه‌های جهادی استانی بود و خدمات جهادگران در بحث مقابله با کرونا و ضدعفونی معابر در سطح استان انجام شد و گروه‌های جهادی مهمان را مانند سال‌های گذشته در استان نداشتیم.
امسال نیز جهادگران خراسان‌جنوبی و گروه‌های جهادی مهمان از دانشگاه‌های تهران تعطیلات عید نوروز را با حضور در مناطق مرزی و محروم خراسان‌جنوبی گذراندند و ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مردم استان در زمینه‌های مختلف خدمات‌رسانی کردند.
مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در تعطیلات عید نوروز امسال ۸۷ گروه جهادی با یک هزار و ۱۷۶جهادگر در استان خراسان‌جنوبی خدمات‌رسانی کردند.
وی افزود: از این تعداد گروه جهادی، چهار گروه جهادی دانشجویی مهمان از دانشگاه‌های تهران در شهرستان‌های زیرکوه، سربیشه و نهبندان حضور داشتند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: گروه‌های جهادی مهمان از ۲۸ اسفند تا ۱۲ فروردین در استان بوده و در زمینه‌های فرهنگی، عمرانی، بهداشت و سلامت، هنری، علمی، توزیع بسته‌های معیشتی، طرح شهید سلیمانی و … فعالیت کردند.
هنری با بیان این‌که امسال در تمام استان گروه‌های جهادی محلات را داشتیم، عنوان کرد: ۳۴۰ جهادگر خانم و ۸۳۶ جهادگر آقا بودند.
دیدار رئیس بسیج سازندگی کشور با گروه‌های جهادی
وی به سفر سردار محمدزهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: سردار زهرایی ۷ فروردین ماه با حضور در استان خراسان‌جنوبی با چند گروه جهادی مستقر در استان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: یکی از گروه‌های جهادی که رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با آنها دیدار کرد قرارگاه جهادی مستقر در منطقه درح بود؛ قرارگاه جهادی امام رضا (ع) که در منطقه درح حضور داشت شامل چند گروه جهادی می‌شود.
هنری اظهار کرد: دیدار دیگر رئیس بسیج سازندگی کشور با گروه جهادی دانشجویی از دانشگاه صنعتی شریف مستقر در شهرستان نهبندان بود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴