رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند:

فعالیت ۹ کارگاه در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند/ کسب مهارت‌هایی که منجر به اشتغال‌زایی می‌شود

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند گفت: بیشتر رشته‌هایی که در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند آموزش داده می‌شود منجر به اشتغال خانگی و کسب درآمد برای بانوان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زهرا شاهرخی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند ۹ کارگاه فعالت دارد که هر کارگاه حرفه خاصی را آموزش می‌دهد.
وی با بیان اینکه گروه‌های هدف ما در روستاها، زندان‌ها، حاشیه‌های شهر و نقاط روستایی است، افزود: کارگاه‌هایی که در این مرکز داریم کارگاه‌های سمعی بصری ،کارگاه صنایع چرم، چوب،هنرهای تجسمی و کشاورزی است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند اظهار کرد: بیشتر رشته‌هایی که در مرکز آموزش داده می‌شود منجر به اشتغال خانگی و کسب درآمد برای بانوان می‌شود.
شاهرخی افزود: علاوه بر دوره‌های سیار، ثابت و روستایی که برای توانمند سازی بانوان فعالیت دارد یکسری دوره‌ها در محیط کار واقعی برگزار می‌شود و افرادی که معرفی می‌شوند می‌توانند به کارگاه‌های اقتصادی معرفی شوند و در آنجا کار را به صورت مهارتی یاد گرفته و بتوانند با شرکت در آزمون گواهینامه مهارت کسب کنند.
وی خاطرنشان کرد: دوره‌هایی که در فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود رایگان است و هزینه پرداختی برای ثبت‌نام به مبلغ ۹ هزار تومان است.
انتهای پیام/۱۲۷