خبرهای کانال پلیس 22مهر؛

قاتل فراری کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد/ توقیف اتوبوس با ۵۸۶ کیلو‌گرم تریاک در خراسان‌جنوبی

حیدری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: قاتل فراری در شهرستان نهبندان کمتر از 24 ساعت دستگیر شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس علی اکبر حیدری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اظهار رد: ۲۰ مهرماه فردی در روستای چاه حاجی شهرستان نهبندان بر اثر اختلافات خانوادگی همسر خود را با سلاح شکاری به قتل رساند و متواری شد که با اعلام موضوع به پلیس بلافاصله عملیات دستگیری قاتل فراری آغاز شد.
وی افزود: مأموران از همان ساعات اولیه قتل متهم را ردگیری کردند و شواهد حاکی از این بود که متهم به ارتفاعات محل زندگی پدرش متواری شده و خود را پنهان کرده است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: عملیات دستگیری متهم ادامه یافت و تیم‌های عملیاتی پلیس برای دستگیری متهم اعزام شدند که قاتل فراری وقتی عرصه را برخود تنگ دید به سمت شهر نهبندان متواری و در خیابان معلم شهرستان نهبندان کمتر از ۲۴ ساعت از وقوع قتل دستگیر شد.
حیدری عنوان کرد: مأموران متهم را به پلیس آگاهی منتقل و از وی بازجویی کردند که قاتل فراری دستگیر شده در اظهارات خود بیان کرد بر اثر اختلافات خانوادگی با همسرش یک سلاح شکاری دست ساز را از فردی تهیه و همسرش را به قتل رسانده است.
وی تصریح کرد: با اعتراف قاتل فراری دستگیر شده فروشنده سلاح شکاری غیر مجاز نیز با هماهنگی مقام قضائی در شهرستان نهبندان شناسایی و دستگیر شد که در بازرسی از منزل متهم یک قبضه سلاح شکاری به همراه ۳۳۹ فشنگ کشف شد.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی با توصیه به شهروندان در خصوص مدیریت تصمیمات خود در زمان خشم و ناراحتی در اختلافات خانوادگی، خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شدند.
کشف یک تن و ۹۰۰ کیلو گرم پیاز زعفران قاچاق در فردوس
علیرضا فولادی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس از کشف یک تن و ۹۰۰ کیلوگرم پیاز زعفران قاچاق در بازرسی از وانت نیسان در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: تیم گشت پاسگاه برون شهرستان فردوس هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور اصلی فردوس-بجستان به یک وانت نیسان آبی رنگ مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس بیان کرد: مأموران در بازرسی از خودرو یک تن و ۹۰۰ کیلوگرم پیاز زعفران قاچاق کشف و در این رابطه راننده خودرو را دستگیر کردند.
فولادی با بیان این‌که متهم دستگیر شده به مراجع قانونی معرفی شده، تصریح کرد: کارشناسان ارزش پیاز زعفران قاچاق کشف شده را بالغ بر ۷۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.
کشف پراید سرقتی در سربیشه
احمدرضا کارگر فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه از کشف پراید سرقتی در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت یک سواری پراید در کوچه شهید شاهین‌فر شهرستان سربیشه، موضوع به صورت ویژه توسط پلیس آگاهی پیگیری شد.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: مأموران با اجرای طرح کنترل ورودی و خروجی شهر شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را آغاز کردند.
کارگر تصریح کرد: متهمان با توجه به حضور مأموران و عدم توانایی در خروج از شهر مجبور به رها کردن خودرو در یکی از خیابان های سربیشه شده و متواری شدند که خودرو توسط تیم گشت پلیس به صورت بلاصاحب کشف شد.
وی با توصیه به شهروندان در خصوص نگهداری و تجهیز اموال خود به لوازم پیشگیری از سرقت؛ خاطر نشان کرد: عملیات پلیس برای دستگیری سارق یا سارقان ادامه دارد.
دستگیری ۲ قاچاقچی حرفه‌ای مواد مخدر در بیرجند
غلامرضا شاهوردی ئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی بیان کرد: در عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ۲ قاچاقچی حرفه‌ای توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان بیرجند دستگیر و ۱۰ کیلوگرم تریاک کشف شد.
وی افزود: با دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت افرادی در جهت تهيه و توزيع مواد مخدر در شهرستان بیرجند، شناسایی سوداگران مرگ به صورت وِیژه پیگیری شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: مأموران عملیات وِیژه پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی ۲ قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار را در شهرستان بیرجند شناسایی و آنان را تحت نظر قرار دادند که با مشخص شدن محل فعالیت متهمان، عملیات دستگیری آنان آغاز شد.
شاهوردی بیان کرد: مأموران با هماهنگی مقام قضائی متهمان را در ۲ نقطه از شهرستان بیرجند شناسایی و دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۱۰ کیلوگرم تریاک کشف شد.
وی با اشاره به تقدیر شهروندان از دستگیری این ۲ توزیع کننده حرفه‌ای مواد افیونی، تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی منتقل و با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.
اتوبوس مسافربری با ۵۸۶ کیلوگرم تریاک درخراسان‌جنوبی توقیف شد
ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان‌جنوبی از کشف ۵۸۶ کیلوگرم تریاک در بازرسی از اتوبوس مسافربری در شهرستان نهبندان خبر داد.
وی گفت: مأموران نیروی انتظامی شهرستان نهبندان، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را جهت انجام بازدیدهای فنی متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: مأموران در بازرسی از اتوبوس که از سیستان و بلوچستان به طرف شهرهای مرکزی کشور در حرکت بود ۵۸۶ کیلوگرم تریاک کشف و ضبط کردند.
فرشید عنوان کرد: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و ۳ متهم دستگیر کردند که متهمان با تشکیل پرونده و دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.
انتهای پیام/۱۲۷