رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی:

قانون شکنی و عدم تعهد مسئولان پذیرفته نیست/ چشم پوشی بر برنامه های هنجارشکنانه عوارض جبران ناپذیری برای جامعه دارد

آیت الله عبادی با بیان اینکه باید احساس خطر کنیم زیرا این نوع برنامه های هنجارشکنانه عوارض جبران ناپذیر دارد، گفت: این برنامه ها، برنامه های استعماری است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، شب گذشته در آخرین نشست شورای استانی امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی در سال ۹۸ با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آقای دکتر محمدرضا فخر معاون فقید دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به اینکه انسان در معرض تأثیرپذیری قرار دارد و هر عمل، گفته و برخوردی بر روی وی تأثیر می گذارد، گفت: برای خوب شدن و بد شدن آينده، باید دید که مقدمات، جامعه را به کدام سو می برد.
وی افزود: انسان نیازمند تربیت است و پیامبران الهی نیز برای تربیت انسان ها مبعوث شده اند که انسان را به سر منزل مقصود کمال برسانند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: مفاسدی که امروز در دنیا وجود دارد همه معلول است، لذا باید ابتدا علت های آن را دریابیم.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه هر قانون که وضع می شود، هدفی را دنبال می کند، گفت: تمامی خرابی‌ها از قانون شکنی‌ها است.
وی مطرح کرد: اگر بیگانه قانون شکنی می کند باید گفت که از بیگانه توقعی نیست اما در رابطه با آنجایی که توسط خودی، آن هم نه خودی معمولی بلکه توسط مسئولین قانون شکنی می شود، در آنجا باید چه گفت؟
امام جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: مسئولین از نظر انتخاب و انتصاب به منظور تربیت جامعه بر اساس مبانی اسلام و قانون اساسی و اهداف مقدس نظام مقدس جمهوری اسلامی قسم یاد کرده است که پشت میز بنشینند و جامعه را اداره کند، اما وقتی مواجه می شویم که بدترین قانون شکنی ها توسط بسیاری از خود مسئولان صورت می گیرد، با این شرایط باید چه کنیم؟
آیت الله عبادی بیان داشت: هر سازمان، اداره، مدیریت و ریاستی باید تعریف شده باشد و نسبت به اقدامات خود پاسخگو باشد اما متاسفانه مشاهده می کنیم که کسی پاسخگو نیست.
وی تصریح کرد: انواع و اقسام برنامه هایی که از فلان سازمان، اداره، دانشگاه، آموزش و پرورش و دیگر سازمان ها صورت می گیرد، اموری سازمان یافته است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ فردی به حریم خصوصی فردی دیگر کار ندارد و اگر فردی از نظر شخصی دچار انحرافاتی هست، کاملا در محیط حریم خصوصی خود می تواند خودش را اشباع کند و در عقاید و عملش تفتیشی وجود ندارد، اما وقتی می آید و در جامعه دست به هنجار شکنی می زند، مشخص است که این سازمان یافته است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه عهدشکنی نسبت به تعهدی که داده ایم، بسیار باعث تأسف است، گفت: خطر برنامه های هنجار شکنانه از خطر داعش بیشتر است، زیرا اگر بزرگ و کوچک اسم و تصویر داعش را ببینند، احساس دشمنی می کنند و لذا در مقابل او می ایستند، اما این برنامه ها انسان را گول می زند و از درون افراد را فاسد می کند و همه چیز را به باد می دهد.
وی مطرح کرد: امروز نسبت به بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن، برنامه ای عقلایی و علمی انجام می شود تا جامعه محفوظ بماند، اما آیا باید دید که خطر ویروس کرونا بیشتر است یا خطر ولنگاری که بعضا در برخی از مکان های گردشگری و غیره مشاهده می کنید؟ مسلم خطر این برنامه های هنجار شکنانه بیشتر است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی افزود: وقتی استعمار صراحتا عنوان می کند که همه ی گزینه ها روی میز قرار دارد و بیشتر نیز بر مسائل فرهنگی تأکید می کند، این نشانه ی چیست؟ ما چه زمانی می خواهیم از خواب بیدار شویم و چه وقت می خواهیم به تعهد خود عمل کنیم؟
آیت الله عبادی تأکید کرد: قطعا ویروس ولنگاری فرهنگی از ویروس بیمارهای کرونا، طاعون و وبا بدتر است، زیرا همه چیز را از بین می برد.
وی یادآور شد: استعمارگران از ۷۰۰ سال قبل تاکنون در هر کجایی که پا نهاده اند تا توانسته اند جوامع را از نظر فرهنگی مورد هجوم قرار داده اند و پشت سر آن نیز مردم را قتل عام کرده اند، لذا باید دانست آنها وقتی غیرت، جوانمردی، عزت و شخصیت انسان ها را در قالب های مختلف تهی کنند، همه را قتل عام می کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: در هر کشوری، حتی در یک کشور کفر، منافع ملی تعریف شده است و برای اجرای آن هیچگونه تعارفی با کسی ندارند، لذا وقتی که منافع ملی یک کشور توسط فردی در خطر قرار گرفت، وی را تنبیه می کنند اما در اینجا به جای اینکه تعهد بیشتر باشد، می بینیم که یک عده فرهنگ مردم را به اسم های مختلف غارت می کنند و مسئولین نیز فقط از دور نگاه می کنند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه باید احساس خطر کنیم زیرا این نوع برنامه های هنجارشکنانه عوارض جبران ناپذیر دارد، گفت: این برنامه ها، برنامه های استعماری است.
وی افزود: هر سازمان و اداره ای باید طبق قانون عمل کند و در این جهت بیش از هر چیز باید خود مسئولین ارشد، قدم جلو بگذارند و الا همه ی خدمت هایی که به اسم خدمت صورت می گیرد اما جامعه را از درون تهی می کند، همه ی آن اقدامات، خیانت است.
امام جمعه بیرجند گفت: تمامی اقدامات مشروط بر این است که انسانیت و اسلامیت ما حفظ گردد و در پای آن همه چیز ارزش پیدا کند، اما اگر از درون خالی شویم دیگر چیزی نخواهیم داشت، لذا نیازمند تبیین و روشنگری هستیم.
آیت الله عبادی بیان داشت: توقع این است که ما برابر قانون نه کم و نه زیاد، عمل کنیم و هر کسی باید برابر قانون پاسخگو باشد زیرا قانون ترازوی ما است.
وی ابراز داشت: ما وقتی خواهیم توانست به جایی برسیم و در دنیا این وحشی های مجهز و مسلح را آدم کنیم که به اسلام عمل کنیم.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه انقلاب ما اسلام ما است و اسلام برای همه ی انسان ها برنامه دارد، گفت: امروز دنیا در یک شرایط سخت بی هویتی قرار گرفته است، لذا یقین بدانید اگر ما درست عمل کنیم بدون هیچ گونه دخالت های نظامی، جاذبه های فرهنگی ما دنیا را به سمت خود جذب می کند.
آیت الله عبادی گفت: امام خمینی(ره) فرمودند که این مردم از مردم دوران رسول خدا(ص) و امام علی(ع) جلوترند و امروز مشاهده می کنیم علی رغم اینکه این مشکلات را برای مردم ایجاد می کنند، اما مردم همچنان در پای حرف خود ایستاده اند لذا می طلبد که ما مسئولین نیز بر سر عهد خود بمانیم.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه فضای مجازی را در دست بیگانگان قرار داده اند، افزود: اگر نسل آینده به وسیله ی فضای مجازی و تصمیم گیری و تصمیم سازی های من و شما فاسد شوند، آن زمان بیگانگان سود خواهند برد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: چشم امید ما به مسئولین متعهد است که با یکدیگر بنشینند و قدم به قدم بر اساس قانون حرکت کنند زیرا وقتی خودمان بر سر مردم کلاه می گذاریم نباید به دنبال مقصر بگردیم.
آیت الله عبادی گفت: توقع بر این است که هم مسئولین پاسخگو باشند و هم نیروهای نظارتی عادلانه و بدون کم و زیاد و غرضی، جلوی آنچه که برای نسل آینده مضر است را بگیرند.
وی افزود: در طول این چهل سال بارها مقام معظم رهبری فرمودند سیاست ها را عوض نکنید اما هر دولتی سیاست جدیدی با خود می آورد، سیاست ما باید بر اساس اسلام و قانون اساسی باشد و تغییر نکند اما به خاطر این نواساناتی که پیش می آورند مردم ما دچار رنج و آزار می شوند .
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی در پایان گفت: امید است در گام دوم انقلاب مسئولین عزم خود را جزم کنند و از این چهل سال عبرت بگیرند و به اسلام برگردند و حق و قانون را بدون هیچ غرضی اجرا کنند.
انتهای پیام/